- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
350 urodziny Saint-Gobain - firmy dla której liczy się przyszłość (19102)
2015-11-20Drukuj
17 listopada odbyły się polskie obchody 350-lecia Saint-Gobain - jednego z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju, propagatora wielu proekologicznych innowacji. W ich trakcie został zaprezentowany raport „Czas wyzwań - czas odpowiedzi, czyli droga ku gospodarce o obiegu zamkniętym”, opracowany przez ekspertów z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Saint-Gobain została założona w 1665 roku przez Ludwika XIV, znanego jako Król Słońce, w celu przełamania ówczesnej dominacji Republiki Weneckiej w produkcji szkła. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu rewolucyjnej jak na tamte czasy metody odlewania, przez co francuska manufaktura szybko stała się pionierem w tej dziedzinie i głównym wytwórcą szkła w Europie. Taki rodowód czyni Grupę jedną z najdłużej funkcjonujących firm na świecie i jednocześnie najstarszym podmiotem notowanym na prestiżowym francuskim indeksie giełdowym CAC 40. W połowie XIX wieku Saint-Gobain zaczęło rozwijać swoje zakłady poza granicami Francji. Pierwsze z nich powstały w Niemczech, Włoszech i w Belgii. Kolejne, zakładane już w XX wieku utworzono m.in. w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Indiach. W Polsce Grupa jest obecna od 1994 roku, a obchody rocznicowe odbywające się nad Wisłą zajmują szczególne miejsce na liście tegorocznych wydarzeń związanych z 350-leciem Saint-Gobain.
W trakcie polskich obchodów zaprezentowano raport „Czas wyzwań - czas odpowiedzi, czyli droga ku gospodarce o obiegu zamkniętym”. Został on przygotowany w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju przez dr. Andrzeja Kassenberga we współpracy z dr. Wojciechem Szymalskim. W dokumencie omówiona została koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym wraz z wybranymi rozwiązaniami praktycznymi. Ponadto w raporcie znalazł się opis sytuacji w Polsce w zakresie wdrażania w życie zasad zrównoważonego rozwoju, a także wyzwań, jakie stoją przed państwem polskim w kontekście przyszłości świata.
- Na przestrzeni ostatnich stuleci Saint-Gobain była świadkiem wielu przełomowych wydarzeń o charakterze politycznym, społecznym czy gospodarczym. Od momentu swojego powstania tworzyła, a następnie wdrażała nowatorskie rozwiązania, w które wpisany jest postęp oraz innowacja. To wszystko w połączeniu z wysoką kulturą pracy budowaną i kultywowaną przez pracowników spowodowało, że Saint-Gobain znajduje się na prestiżowej liście 100 największych globalnych innowatorów - mówi Pierre-André de Chalendar, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Saint-Gobain. - Nad Wisłą mieści się 25 zakładów produkcyjnych naszego przedsiębiorstwa, a sama Polska odgrywa kluczową rolę w strukturach Grupy, stanowiąc główną bazę rozwojową dla działalności Saint-Gobain w Europie Środkowo-Wschodniej - podkreśla Pierre-André de Chalendar.
- Przygotowanie raportu „Czas wyzwań - czas odpowiedzi, czyli droga ku gospodarce o obiegu zamkniętym” było zadaniem szalenie intrygującym i jednocześnie niezwykle trudnym. Jednym z wyzwań postawionych przed nami było wyczerpujące omówienie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli kluczowego zagadnienia ze sfery współczesnej ekonomii i ochrony środowiska, połączone z prezentacją głównych elementów działalności Grupy Saint-Gobain - mówi dr Andrzej Kassenberg z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. - Jesteśmy przekonani, że lektura dokumentu przybliży jego czytelnikom wzajemne oddziaływanie i przenikanie problemów gospodarczych, społecznych oraz przyrodniczych zarówno dzisiaj, jak i w bliskiej i dalekiej przyszłości - podsumowuje dr Andrzej Kassenberg.
O Saint-Gobain
W 2015 roku firma celebruje 350. rocznicę powstania pod hasłem: „350 powodów by wierzyć w przyszłość”. Bazując na swoim doświadczeniu i potencjale innowacyjnym, Saint-Gobain, światowy lider na rynkach związanych z budownictwem, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały budowlane proponując innowacyjne rozwiązania będące odpowiedzią na kluczowe wyzwania naszych czasów: wzrost gospodarczy, oszczędność energii oraz ochronę środowiska. Grupa Saint-Gobain, której obroty w 2014 roku wyniosły 41 mld EUR, działa w 64 krajach świata i zatrudnia blisko 180 000 pracowników. W Polsce Grupa Saint-Gobain rozpoczęła swoją działalność przemysłową w 1994 roku. Saint-Gobain Polska posiada dziś 25 zakładów oraz około 60 punktów dystrybucji budowlanej. Grupa zatrudnia 6000 pracowników, a jej obroty w Polsce w 2014 roku wyniosły 3,9 miliarda PLN.
na podstawie materiałów prasowych Saint-Gobain
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności