- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
-
COP 18 coraz bliżej
2012-09-105 września 2012 roku zakończyła się nieoficjalna runda negocjacji klimatycznych w Bangkoku. W przeciwieństwie do sesji w Bonn, gdzie skupiono się na kwestiach formalnych, negocjatorzy w Tajlandii dyskutowali o meritum: zasadach funkcjonowania nowego protokołu z Kioto, dostępie do mechanizmów elastycznych i działaniach, jakie trzeba podjąć przez zawiązaniem nowego porozumienia.
Więcej
-
Powstaje kompendium energii odnawialnej
2012-09-10Trwają prace nad pionierskim polsko-niemieckim podręcznikiem dobrych praktyk w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Prezentacja pierwszych założeń projektu nastąpi na III Polsko-Niemieckim Forum Energetycznym w Ostritz w Saksonii.
Więcej
-
Zielona energia a efektywność energetyczna
2012-09-10Polskę czeka drastyczna redukcja emisji dwutlenku wegla. Cele unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego są ambitne. Już do 2020 roku w Unii Europejskiej zużycie energii ma być zmniejszone o 20 proc., 20 proc. energii ma być pozyskiwane ze źródeł odnawialnych, a emisja gazów cieplarnianych ma być zmniejszona też o 20 proc. Do 2020 r. co najmniej 80 proc. konsumentów w UE powinno posiadać inteligentne liczniki. Wiosną przyszłego roku Komisja Europejska wyda raport na temat postępu ws. osiągania celów w zakresie efektywności energetycznej do 2020 r.
Więcej
-
Fundacja Acer ogłasza pierwszy konkurs proekologiczny Incredible Green Contest
2012-09-09Fundacja Acer ogłosiła pierwszą edycję dorocznego konkursu Incredible Green Contest, promującego działania na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Konkurs, otwarty dla studentów wszystkich uczelni z całego świata, jest organizowany, aby zachęcić do opracowywania innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań owocujących oszczędnością energii oraz zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla. Ponadto, jego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z ochroną środowiska.
Więcej
-
Sprzątanie Świata – Polska 2012
2012-09-08"Wysprzątaj świat z elektroodpadów" – pod takim hasłem Stena Recycling bierze udział w tegorocznej edycji akcji Sprzątania Świata, której jest partnerem. Warszawa, 7 września 2012 r. Stena Recycling, partner 19. ogólnopolskiej, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia akcji Sprzątanie Świata – Polska 2012, przeprowadza wielką zbiórkę elektrodpadów.
Więcej
-
Zieleń w mieście – chcemy parków nie parkingów!
2012-09-08Nie ścieżki rowerowe, nie parkingi – ale zwiększenie powierzchni zielonych terenów jest najczęściej wymienianą przez mieszkańców miast potrzebą – wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego Husqvarna 2012.
Więcej
-
Stanowisko PTMEW w dyskusji atom vs. offshore
2012-09-07GramwZielone.pl prezentuje opinię Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej w sprawie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i energetyki jądrowej w Polsce.
Więcej
-
Makuch rzepakowy – cenne biopaliwo
2012-09-07Nad bezodpadową technologią produkcji biopaliwa rzepakowego na potrzeby indywidualnego gospodarstwa rolnego pracuje Krzysztof Ciunel z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.
Więcej
-
Finansowanie MPZP przez deweloperów farm wiatrowych niezgodne z prawem?
2012-09-06Czy praktyka polegająca na finansowaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (MPZP) to naruszenie obowiązujących przepisów? Takiego zdania jest część posłów, na których wniosek sprawą zajmie się NIK.
Więcej
-
Aktywiści Greenpeace zatrzymani w Moskwie
2012-09-06Dziesięciu aktywistów Greenpeace biorących udział 5 września br. w blokadzie siedziby głównej Gazpromu w Moskwie zostało zatrzymanych przez policję i przewiezionych na posterunek. Wśród zatrzymanych jest Polak – Piotr Dankowski z Warszawy. Blokada została zlikwidowana.
Więcej
-
Transport intermodalny w ciągu roku urósł dwukrotnie. Dalszy rozwój uzależniony od poprawy infrastruktury
2012-09-06Polska gospodarka w coraz większym stopniu czerpie korzyści, jakie daje transport intermodalny, czyli połączenie w jeden mechanizm trzech tradycyjnych dróg: morskiej, drogowej i kolejowej. Jego udział zwiększył się w ciągu roku dwukrotnie. "Statystyki pokazują, że wzrost jest bardzo duży w ostatnim okresie" – mówi Krzysztof Dyl. Do czołówki europejskiej sporo nam jeszcze brakuje, ale, jak zapewnia prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Polska ma najlepszą dynamikę wzrostu w Europie.
Więcej
-
Rząd zajmie się lokalizacją wiatraków
2012-09-05Podczas jednego z najbliższych posiedzeń Rada Ministrów wyrazi swoje stanowisko w sprawie lokalizacji farm wiatrowych. Rząd chce zwiększyć monitoring zdrowia osób mieszkających w pobliżu tych obiektów.
Więcej
-
Interwencja Komisji Europejskiej na rynku CO2 coraz bardziej prawdopodobna – wzrost cen uprawnień
2012-09-05Prezentujemy najnowszą prognozę dla rynku handlu emisjami przygotowaną przez ekspertów z Domu Maklerskiego Consus SA z dnia 30 sierpnia 2012 roku.
Więcej
-
Maja Włoszczowska i Ministerstwo Środowiska zachęcają do ekojazdy
2012-09-05Jest czujny i rozsądny. Dba o ciśnienie i porządek. Nie pali i nie wrzuca na luz. Oszczędza nawet 1000 zł rocznie na stacjach benzynowych. Kto to taki? Ekologiczny kierowca. W rozpoczętej 3 września br. ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Ministerstwo Środowiska przekonuje, że każdy może nim zostać. Do grona ekologicznych kierowców dołączyła już Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim – i chce werbować kolejnych.
Więcej
-
Nowe stanowisko Koalicji Klimatycznej dotyczące zmian w systemie EU ETS
2012-09-04Stanowisko odnosi się do projektu zmieniającego dyrektywę 2003/85/WE w celu wyjaśnienia przepisów dotyczących harmonogramu aukcji uprawnień do emisji gazów cieplarnianych oraz projektu rozporządzenia Komisji zmieniającego rozporządzenie (UE) 1031/2010 w celu określenia wolumenu uprawnień do emisji gazów cieplarnianych, które zostaną przekazane do sprzedaży aukcyjnej w latach 2013–2020.
Więcej
-
Ministerstwo Gospodarki odpowiedziało na krytykę w sprawie ustawy o OZE
2012-09-04Po krytycznych uwagach w sprawie projektu o OZE, jakie w zeszłym tygodniu zgłosiło Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, w sprawie problematycznych regulacji wypowiedziało się Ministerstwo Gospodarki.
Więcej
-
Gazprom nieprzygotowany na wyciek
2012-09-03"Gazprom, operator platformy wiertniczej Prirazlomnaja, nie jest przygotowany na zapobieganie skutkom wycieku ropy naftowej" – ostrzega organizacja ekologiczna WWF. Trudne warunki na arktycznym Morzu Barentsa uniemożliwiają skuteczne usuwanie rezultatów ewentualnej katastrofy. Naukowcy z rosyjskiego centrum analiz Informatica sprawdzili, jakie skutki pociągnęłaby za sobą ewentualna awaria platformy wiertniczej.
Więcej
-
Spór z Danią. Kolejna przeszkoda w rozwoju farm wiatrowych na Bałtyku
2012-09-03Spór pomiędzy Danią i Polską dotyczy morskich obszarów w pobliżu wyspy Bornholm. Niekorzystne dla Polski rozstrzygnięcie jescze bardziej pomniejszy liczbę lokalizacji, na których mogą powstać morskie farmy wiatrowe.
Więcej
-
Tauron zaproponuje nowe projekty, by otrzymać darmowe uprawnienia do emisji CO2
2012-09-03Tauron znalazł się w gronie energetycznych koncernów, którym Komisja Europejska wykreśliła inwestycje dające możliwość otrzymania darmowych uprawnień do emisji dwutlenku węgla. To może oznaczać utratę pieniędzy na modernizację. Aby do tego nie dopuścić, spółka zaproponuje nowe projekty. Nie jednak pewne, czy Komisja je zaakceptuje.
Więcej
-
Farma w mieście. Świeże warzywa i owoce prosto z dachu
2012-09-02Szacuje się, że w 2050 r. liczba ludności sięgnie dziewięciu miliardów, a prawie 80 proc. populacji będzie żyło w miastach. Rosnąca liczba ludzi w metropoliach wymusza powstawanie blokowisk i wysokościowców. Czemu nie przenieść wielohektarowych upraw na dachy budynków?
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności