- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
-
Kolektory słoneczne i systemy fotowoltaiczne w energetyce prosumenckiej
2013-04-04Przedstawiciele zarówno branży kolektorów słonecznych jak i systemów fotowoltaicznych spotkają się w dniach 13-14 maja br. w Toruniu w Dworze Artusa, gdzie odbędzie się VI Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej. Temat przewodni tegorocznego Forum to słoneczna energetyka prosumencka.
Więcej
-
Mieszkańcy będą walczyć ze smogiem nad Krakowem
2013-04-03Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckorony, Krakowa będą walczyć z zanieczyszczonym powietrzem. W ramach akcji „Zabij smoga nad Krakowem" zasadzą 12 tys. drzewek.
Więcej
-
Premier nie odpowiada na maile obywateli. Greenpeace interweniuje
2013-04-03Blisko 6000 maili w sprawie ustawy o odnawialnych źródłach energii wysłali obywatele do premiera Donalda Tuska. Nikt nie doczekał się odpowiedzi. Dlatego Robert Cyglicki, dyrektor programowy Greenpeace Polska, zdecydował się napisać do szefa polskiego rządu list otwarty.
Więcej
-
Resort środowiska: nowe prawo wodne nie obciąży spółek energetycznych
2013-04-03Projekt Prawa wodnego z końcem marca miał trafić do parlamentu, ale w resorcie środowiska dopiero trwają prace nad jego założeniami. Dyskusje dotyczą głównie wysokości i sposobu naliczania opłat, jakie spółki energetyczne będą musiały płacić za korzystanie z wody.
Więcej
-
Szkoła przyszłości
2013-04-02Zgodnie z Dyrektywą Unijną w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, obowiązek budowy szkół o niemal zerowym zużyciu energii wejdzie w życie w 2019 roku. Tymczasem pasywne budynki jednostek publicznych to prawdziwa rzadkość na polskim rynku.
Więcej
-
ATM Systemy Informatyczne chce zarabiać na oprogramowaniu dla inteligentnych liczników
2013-04-02Około 7,5 mld to koszt wymiany 16,7 mln liczników we wszystkich gospodarstwach domowych w Polsce. Nowe urządzenia oznaczają niższe rachunki dla konsumentów za energię, wyższe zyski dla operatorów systemów dystrybucyjnych, a dla firm informatycznych – lukratywne kontrakty. I na tym właśnie chce zarabiać firma ATM Systemy Informatyczne, która stworzyła już oprogramowanie dla inteligentnych liczników dla Energi Operator.
Więcej
-
Konkurs „Zayed Future Energy Prize”
2013-04-01Trwa konkurs „Zayed Future Energy Prize", którego celem jest uhonorowanie dokonań w zakresie energii odnawialnych i zrównoważonego rozwoju technologicznego. W przedsięwzięciu mogą wziąć udział firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie oraz osoby indywidualne.
Więcej
-
W gminie Małogoszcz powstanie farma wiatrowa o mocy 24 MW. Mieszkańcy są
2013-03-31„Chcemy budowy wiatraków - bo chcemy również rozwoju gminy" takimi słowami mieszkańcy Gminy Małogoszcz zwrócili się do władz, udzielając swojego poparcia budowie farmy wiatrowej. Petycja wraz z prawie 600 podpisami została wczoraj przedstawiona podczas sesji rady Gminy Małogoszcz. Mieszkańcy podkreślają w niej, że taka inwestycja jest szansą na rozwój dla całej Gminy i nie można z niej rezygnować.
Więcej
-
Meteorolog: możemy ograniczyć skutki żywiołu
2013-03-30Nie wygramy z naturą, ale możemy ograniczyć skutki żywiołu – powiedział w rozmowie z PAP prof. Mirosław Miętus, kierownik Katedry Meteorologii i Klimatologii w Instytucie Geografii na Uniwersytecie Gdańskim.
Więcej
-
Konsultacje do projektu „Strategicznego planu adaptacji 2020"
2013-03-30Ministerstwo Środowiska z dniem 22 marca br. oddało do konsultacji społecznych projekt „Strategicznego planu adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do roku 2020 z perspektywą do roku 2030 (SPA2020)".
Więcej
-
Robin Welling o przemyśle słonecznym w Polsce i Europie
2013-03-29Jednym z prelegentów podczas tegorocznego Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej będzie Robin Welling – Prezydent Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej. Z Instytutem Energetyki Odnawialnej, organizatorem wydarzenia, rozmawia o rynku kolektorów słonecznych i perspektywach rozwoju sektora w Polsce.
Więcej
-
Unia zwiększy limity emisji w transporcie
2013-03-29Komisja Europejska przygotowuje się do wprowadzenia nowych standardów w emisji CO2 w transporcie. Unijna komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard podkreśla, że zmiany mają na celu nie tylko ochronę klimatu, lecz także zwiększenie oszczędności dla konsumentów oraz podniesienie konkurencyjności i innowacyjności europejskiego przemysłu samochodowego. Jest kilka sposobów, by unijny transport stał się bardziej zielony.
Więcej
-
Europejski przemysł a polityka klimatyczna: co nas czeka?
2013-03-29Jakie powinny być kierunki unijnej polityki energetyczno-klimatycznej po 2020 roku? Jak powinna wyglądać strategia rozwoju polskiego przemysłu? Jak wygląda przyszłość produkcji energii i jakie znaczenie będzie to miało dla przemysłu chemicznego? – na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy sympozjum EurActiv.pl.
Więcej
-
Z dyplomatami o COP19
2013-03-29Przygotowania do konferencji klimatycznej COP19 były przedmiotem spotkania z przedstawicielami placówek dyplomatycznych, które odbyło się 28 marca br. w Ministerstwie Środowiska.
Więcej
-
Polityka prywatności
2013-03-28Szanując Państwa prawo do prywatności, opracowaliśmy poniższy dokument prezentujący zasady gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego portalu.
Więcej
-
Jeżowce nadzieją na pozbycie się CO2
2013-03-28Niewielkie morskie zwierzęta mogą odegrać kluczową rolę w wyłączeniu sporych ilości dwutlenku węgla z obiegu i tym samym ograniczaniu zmian klimatu – poinformowało niedawno czasopismo naukowe "Catalysis Science & Technology".
Więcej
-
Komisja opracowuje ramy działania w dziedzinie polityki klimatycznej i energetycznej na okres do roku 2030
2013-03-28Komisja Europejska zrobiła pierwszy krok w kierunku opracowania ram prawnych dla unijnej polityki energetycznej i klimatycznej do 2030 roku. Było nim przyjęcie zielonej księgi, w której ogłoszono rozpoczęcie konsultacji społecznych dotyczących polityki w tej dziedzinie. Komisja opublikowała również komunikat konsultacyjny o przyszłości procesu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (ang. carbon capture and storage − CCS) w Europie. Celem komunikatu jest zapoczątkowanie debaty nad wariantami działań, które zagwarantują doskonalenie tej technologii.
Więcej
-
Jak modernizować energetycznie polską wieś
2013-03-2825 marca br. w Centrum Prasowym PAP w Warszawie Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) zorganizowało debatę poświęconą modernizacji energetycznej polskiej wsi i roli poszczególnych źródeł energii w tym procesie. Wydarzenie połączone było z premierą 2. edycji Białej Księgi, najnowszego dokumentu analizującego sytuację energetyczną na obszarach wiejskich w Polsce.
Więcej
-
Pokazowa mikrobiogazowania rolnicza
2013-03-27W Katowicach, na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Euro Centrum", powstała pokazowa mikrobiogazownia polskiej spółki Mikrobiogaz. Spółka stworzyła ją z myślą o mniejszych gospodarstwach rolnych, które nie mają dużego, własnego zaplecza surowcowego.
Więcej
-
"Rosnący" problem wybrzeży
2013-03-27Arktyczna pokrywa lodowa maleje w alarmującym tempie. Jej zanik może wpływać na zmianę wzorców pogodowych w rejonach arktycznych i wywoływać silniejsze niż dotychczas sztormy oraz huragany. Wzrastający poziom morza przyśpiesza abrazję wybrzeży na całym świecie, zwiększa fale powodziowe i zanieczyszcza zasoby wody pitnej. Jak miasta portowe i społeczności żyjące u nabrzeży mogą radzić sobie w nowych warunkach?
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności