- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
Odroczenie COP26 (21249)
2020-04-06Drukuj
Konferencja COP26 ONZ poświęcona zmianom klimatu, która miała odbyć się w Glasgow, w listopadzie, została przełożona z powodu COVID-19.
Ta decyzja została podjęta przez przedstawicieli Biura COP UNFCCC (Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu) wraz z Wielką Brytanią i jej włoskimi partnerami.
Terminy przełożonej konferencji w 2021r., organizowanej w Wielkiej Brytanii we współpracy z Włochami, zostaną określone we właściwym czasie po dalszej dyskusji ze stronami.
W świetle trwających ogólnoświatowych skutków COVID-19 przeprowadzenie ambitnego, integracyjnego COP26 w listopadzie 2020r. nie jest już możliwe. Zmiana harmonogramu zapewni wszystkim stronom możliwość skoncentrowania się na kwestiach, które zostaną omówione na tej ważnej konferencji, i zapewni więcej czasu na niezbędne przygotowania.
Alok Sharma, desygnowany na przewodniczącego COP26 i sekretarz stanu ds. Strategii biznesowej, energetycznej i przemysłowej, powiedział:
„Świat stoi obecnie przed bezprecedensowym globalnym wyzwaniem, a kraje słusznie koncentrują swoje wysiłki na ratowaniu życia i walce z COVID-19. Dlatego postanowiliśmy przełożyć COP26.”
„Będziemy nadal niestrudzenie współpracować z naszymi partnerami, aby zrealizować ambicje potrzebne do rozwiązania kryzysu klimatycznego i czekamy na uzgodnienie nowej daty konferencji.”
Sekretarz wykonawczy ONZ ds. Zmian klimatu Patricia Espinosa powiedziała:
„COVID-19 jest obecnie najpilniejszym zagrożeniem dla ludzkości, ale nie możemy zapominać, że zmiany klimatu są największym zagrożeniem dla ludzkości w perspektywie długoterminowej.”
Wkrótce, światowe gospodarki zaczną ponownie działać. Jest to szansa dla narodów na lepsze odrodzenie się, włączenie do planów najbardziej narażonych i szansa na ukształtowanie gospodarki XXI wieku w sposób czysty, zielony, zdrowy, sprawiedliwy, bezpieczny i bardziej odporny.
W międzyczasie nadal ONZ wspiera i zachęca narody do znacznego zwiększenia ambicji klimatycznych zgodnie z porozumieniem paryskim.
Włoski minister środowiska, ochrony lądu i morza Sergio Costa powiedział:
„Chociaż postanowiliśmy przełożyć COP26, w tym wydarzenie poprzedzające COP i „Młodzież dla klimatu”, nadal jesteśmy w pełni zaangażowani w sprostanie wyzwaniu związanemu ze zmianami klimatu.”
Przeciwdziałanie zmianom klimatu wymaga zdecydowanych, globalnych i ambitnych działań. Uczestnictwo młodszych pokoleń jest niezbędne aby zorganizować wydarzenie „Młodzież dla klimatu”, a także wydarzenia poprzedzające COP i działania informacyjne.
Prezydent COP25, minister Karolina Schmidt, powiedziała:
„Decyzja Prezydium w sprawie odroczenia COP26 jest niestety niezbędnym środkiem ochrony wszystkich delegatów i obserwatorów.”
„Naszym celem jest upewnienie się, że tempo ambicji klimatycznych będzie kontynuowane, szczególnie w związku z przygotowaniami i przedłożeniem nowych NDC w tym roku.”
Źródło: www.gov.uk
Podobne artykuły
- Tauron pracuje nad systemem prognozowania produkcji prądu w systemach fotowoltaicznych
Grupa Tauron, która w ub. roku przyłączyła do sieci ponad 30 tys. mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 206 megawatów, pracuje nad systemem informującym, ile prądu - w zależności od pogody - może wytworzyć konkretna instalacja fotowoltaiczna w ciągu kolejnych 2-6 godzin.
Więcej
- Koronawirus, a bydgoska woda
Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że koronawirus nie rozprzestrzenia się poprzez systemy wodociągowe. To oznacza, że nie stanowi on zagrożenia ani dla tych systemów, ani dla jakości wody przeznaczonej do picia.
Więcej
- Sieciowanie w agroturystykach
Do zbudowania atrakcyjnej oferty turystycznej na wsi, nie wystarczą jedynie inwestycje infrastrukturalne. Ważne są przede wszystkim pomysły, konsekwencja w ich realizacji oraz ciągła chęć rozwoju. Polska posiada ogromne bogactwo kultury regionalnej pod względem architektonicznym, artystycznym jak i kulinarnym.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności