Polecane publikacje

Konkurs na energetyczne wideo! Do wygrania kamera o wartości ponad 3000 zł (16587)

2013-12-14

Drukuj

Polska Zielona Sieć serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na amatorski film o energii. Każdy film promujący ekologiczne i nowoczesne podejście do konsumpcji energii ma szansę. Nakręcony przez młodszych i starszych amatorów kamerą, telefonem albo aparatem. Pokaż, że można zużywać mniej energii, zmieniać swoje nawyki albo zostać prosumentem i produkować energię w przydomowym mikroźródle.

Wypowiedz swoje zdanie o energii!

Wyjaśnij całej Polsce, kim jest prosument, czym jest inteligentna sieć energetyczna albo zastanów się, jak możesz w codziennym życiu zmniejszyć ilość konsumowanej energii i skąd ona pochodzi. Zużywasz ją na każdym kroku, czasem nawet nieświadomie: wjeżdżając windą na 1. piętro, gotując bez przykrywki, marnując wodę (doprowadzenie wody do domu wymaga użycia pomp), jeżdżąc na krótkie dystanse autem itd. Powstanie każdej rzeczy i wydobycie każdego surowca wiąże się ze zużyciem energii. Dlatego na każdym kroku mamy szansę ją oszczędzać, myśląc o tym, jak nie uprawiać nadkonsumpcji. Pomyśl, jak w osiągnięciu tego celu pomogą nam wszystkim inteligentne sieci energetyczne.

Zadaniem uczestników jest przesłanie filmu, który będzie poruszał i promował jeden lub kilka z następujących tematów:

- inteligentne sieci energetyczne (czym są, co zmienią w życiu konsumenta energii, jakie dają możliwości),
- inteligentne liczniki energii (jak ułatwią życie konsumentom i czy pozwolą oszczędniej konsumować energię),
- przydomowe mikroźródła energii,
- prosument (jak można samemu produkować energię i po co),
- demokratyzacja energetyczna (możliwość wyboru źródła energii),
- metody oszczędzania energii i zwiększania efektywności jej zużycia w domu lub pracy oraz ich efekty,
- efektywność energetyczna i jej znaczenie,
- odnawialne źródła energii – ich znaczenie dla indywidualnych osób i całego kraju (np. bezpieczeństwo energetyczne, miejsca pracy, zanieczyszczenie środowiska i powietrza, zdrowie),
- wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w okolicy,
- związek energii z ekologią,
- odpowiedzialna i oszczędna konsumpcja energii i jej znaczenie,
- neonawyki – zmiana nawyków konsumpcji energii na bardziej nowoczesne, energooszczędne, odpowiedzialne (wykorzystanie hasła kampanii).

Wystarczy poruszyć jeden z wymienionych tematów w dowolnie wybrany przez siebie sposób: dosłownie, symbolicznie, poprzez wideokolaż ze zdjęć z podkładem muzycznym, teledysk do piosenki, lipdub, wideo instruktażowe, artystyczny film z przesłaniem, film animowany, film niemy, reportaż itd. – pod warunkiem, że nadsyłane prace pozostaną dziełem audiowizualnym i promować będą dosłownie lub metaforycznie tematykę konkursu. Film powinien zachęcać do zmiany sposobu traktowania i użycia energii na bardziej nowoczesny, ekologiczny i oszczędny, pokazywać własne przemyślenia czy doświadczenia związane z tematami konkursu.

konkurs neowideo

 

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 filmy (zapisane w formacie mov, mpg, mp4 lub avi i nienagrodzone w innych, zakończonych konkursach). Film nie może trwać dłużej niż 3 minuty. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 lutego 2014 r. włącznie. Zapytania można składać za pomocą poczty elektronicznej na adres: neowideo[at]dlaklimatu.pl.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: www.dlaklimatu.pl/neowideo.

 

O kampanii Neonawyki przeczytasz natomiast w artykule: Nowa kampania Neonawyki – inteligentne sieci energetyczne.

 

Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej Polskiej Zielonej Sieci pt. "Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – Inteligentne Sieci Energetyczne. Kampania informacyjna na temat korzyści społecznych z wdrażania ISE." dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Konkurs objęty jest patronatem portalu Filmweb.pl.

 

źródło: Polska Zielona Sieć
www.dlaklimatu.pl/neowideo

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej