Polecane publikacje

Godzina dla Ziemi WWF: zgasły obiekty w 150 państwach! (15527)

2013-03-26

Drukuj

Godzina Czechy Ondrej VavricekW sobotę 23 marca o 20.30 czasu lokalnego zgasło oświetlenie Opery w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Bramy Indii w Delhi, Wieży Eiffla w Paryżu, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Big Bena w Londynie i... Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Godzina dla Ziemi WWF to największa prośrodowiskowa akcja na świecie! W Godzinę dla Ziemi WWF 2013 włączyło się ponad 7000 miast w 150 krajach. W Polsce udział potwierdziła rekordowa liczba ponad 62000 osób i 59 miast. Wygaszone zostało oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w kraju, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, obiekty na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Dlaczego warto włączyć się do Godziny dla Ziemi WWF i zgasić światło?

Małe działania na rzecz Ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska.Chcemy zachęcić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety – wystarczy zacząć segregować odpady, oszczędzać wodę lub gasić światło, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogą przynieść Ziemi prawdziwą ulgę.

patyk

Warszawa także włączyła się do akcji. Zdjęcia dzięki kamerze OOGnet (www.oognet.pl)

Zobacz co i gdzie zgasło w Polsce na stronie: godzinadlaziemi.pl.

Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta została honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, Hanny Gronkiewcz-Waltz. Partnerem honorowym akcji był Urząd m. st. Warszawy, a patronami medialnymi Onet, Multikino i radio ESKA.

 

źródło: WWF, fot. Ondrej Vavricek, Czechy

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej