- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Polecane publikacje
Fryzjerzy zasadzili drzewa w Beskidach (19408)
2016-04-23Drukuj
Branża beauty też może przyczyniać się do ochrony środowiska. W ramach finału ogólnopolskiego projektu Dzień Zrównoważonego Piękna fryzjerzy zasadzili na początku kwietnia drzewa w Beskidach.
Dwa miesiące wcześniej w salonach fryzjerskich odbyła się zbiórka funduszy na zakup sadzonek. W sumie zakupiono ich 900. Partnerem projektu był Klub Gaja.
– "Zrównoważone piękno" to zasada, którą kierujemy się w swoich działaniach biznesowych. Uważamy, że jeśli ktoś ma czas, aby dbać o swoje zewnętrzne piękno, to znajdzie też czas na dbanie o piękno i dobro naszej planety. Pokazuje to choćby przykład fryzjerów, którzy zjechali się z całej Polski do Doliny Wapienicy w Beskidach, aby wspólnie zasadzić drzewa. Nie było łatwo. Niektórzy, z północy Polski, jechali nawet ponad 7 godzin samochodem. Do tego akurat w dniu wydarzenia było chłodno i padał deszcz, no i była to niedziela. Warto podkreślić też, że sam udział w akcji był dobrowolny. Okazuje się jednak, że dla chcącego nie ma nic trudnego – podkreśla Marek Graniszewski z Davines.
W Dniu Zrównoważonego Piękna, którego pierwszy etap odbył się 6 lutego 2016 r., wzięło udział 71 salonów fryzjerskich z całej Polski. Niektóre salony przekazały na cel akcji część swojego utargu z tego dnia.
Za zebrane środki zakupione zostały sadzonki różnych gatunków drzew i krzewów owocowych: grusze, jabłonie, śliwy, głogi, tarniny. Gatunki te zostały wybranie nieprzypadkowo – po pierwsze są to gatunki, które dobrze się przyjmą w Beskidach, a po drugie – owocami zasadzonych krzewów pożywią się także owady, ptaki i większe zwierzęta. Pod względem merytorycznym Davines uzyskał wsparcie Klubu Gaja. Ta współpraca pokazuje, jak bardzo efektywnie może współdziałać biznes oraz organizacje pozarządowe i jak wiele można osiągnąć razem.
– Bardzo cieszymy się z efektów projektu. Była to pierwsza tego typu akcja, jaką Davines zorganizował w Polsce. Okazuje się, że wśród fryzjerów oraz ich klientów jest bardzo dużo osób, którym nasza planeta nie jest obojętna. To ważne, zwłaszcza w kontekście niepokojących danych, z których wynika, że polskie powietrze jest najbardziej zanieczyszczone w całej Unii Europejskiej – podkreśla Marek Graniszewski.
– Deszczowy dzień sprzyja sadzeniu drzew. Wilgotna ziemia i woda sprawiają, że sadzonki lepiej znoszą przeprowadzkę. Niedzielne sadzenie w Dolinie Wapienicy w Beskidzie Śląskim miało też wymiar sentymentalny dla członków Klubu Gaja biorących udział w wydarzeniu. I dla mnie osobiście też. Można powiedzieć, że to tutaj w Dolinie Wapienicy brał początek jeden z nurtów polskiego ruchu ekologicznego. Wraz z przyjaciółmi na czele z Januszem Korbelem poświęciliśmy wiele lat na wspólną pracę dla tego miejsca. To miłe, że teraz możemy sadzić drzewa z naszymi partnerami i leśnikami. Zawsze preferowałem współpracę, a tutaj się to udało – mówi Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja.
Dzień Zrównoważonego Piękna jest autorską inicjatywą włoskiej firmy Davines, producenta kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Na świecie odbywa się on pod nazwą Sustainable Beauty Day i jest od lat organizowany we Włoszech, Francji, w Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Fundusze zebrane w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech czy na Madagaskarze.
Projekt jest nie tylko przykładem przedsięwzięcia o proekologicznym charakterze, ale również pokazuje, jak firmy z branży beauty mogą działać na rzecz ochrony środowiska. W Davines takie działania to podstawa. Firma dba o to, by podczas produkcji kosmetyków mieć jak najmniejszy wpływ na naturę, wspiera ochronę bioróżnorodności życia na Ziemi, korzysta z odnawialnych źródeł energii, uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Zgodnie z projektem Zero Impact® LifeGate, emisja CO2 generowana podczas produkcji opakowań produktów jest rekompensowana przez działalność polegającą na sadzeniu i ochronie istniejących lasów w różnych częściach świata.
Źródło: materiały prasowe
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności