Ciekawe artykuły

Energooszczędne żarówki do wynajęcia (19360)

2016-03-31

Drukuj
galeria

Fot. RWE

RWE Polska będzie wynajmować swoim klientom energooszczędne żarówki LED.

Jak zapewnia, decydując się na zaproponowane przez RWE rozwiązanie różnica w wysokości rachunku może być odczuwalna dla klientów już przy najbliższym rozliczeniu za energię elektryczną.

Energooszczędne oświetlenie LED oferowane przez RWE Polska obejmuje odpowiedniki najbardziej popularnych żarówek 40, 60, 75 i 100 W oraz odpowiedników żarówek ozdobnych 25 – 30 W. Alternatywą dla tradycyjnych, energochłonnych żarówek są wysokowydajne i energooszczędne modele dostarczane przez znanego producenta – GE Lighting.

Jak informuje RWE, klienci decydujący się na skorzystanie z oferty zapłacą tym mniej, im więcej żarówek zdecydują się wynająć. W przypadku umowy zawieranej przez klienta indywidualnego na 36 miesięcy, koszt miesięcznego wynajmu pięciu odpowiedników tradycyjnej żarówki o mocy 60 W, wyniesie 7,45 zł (1,49 zł miesięcznie za każdą żarówkę LED).

Przy założeniu, że każda z pięciu wymienionych żarówek będzie świecić przez 5 godzin dziennie, roczna oszczędność na kosztach energii elektrycznej wyniesie 155 zł. Jeżeli klient zdecyduje się na wymianę 10 lub więcej żarówek, to zapłaci jeszcze mniej – zarówno za wynajem każdej żarówki, jak i za zużytą energię elektryczną – wyjaśnia Sebastian Janda, dyrektor pionu Klienci Indywidualni i MSP w RWE Polska. – Przygotowaliśmy tę propozycję m.in. z myślą o klientach, którzy dotychczas nie mogli sobie pozwolić na zainwestowanie większej kwoty w żarówki energooszczędne, których zakup jest znacznie droższy niż w przypadku żarówek tradycyjnych. W najtańszej opcji wynajęcie jednej żarówki to tylko 1,39 zł miesięcznie – dodaje Sebastian Janda.

RWE Polska przygotowała również w tym zakresie ofertę dla firm. Jak zapewnia, w przypadku przedsiębiorstw decydujących się na wymianę tradycyjnych żarówek na modele LED, oszczędności mogą być jeszcze większe niż w przypadku klienta indywidualnego. Dzięki wynajęciu pięciu odpowiedników zwykłych żarówek o mocy 60 W, które będą dziennie świeciły przez 5 godzin, roczne oszczędności mają wynieść 194 zł.

źródło: gramwzielone.pl, rwe.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej