- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Opinie
Ekotechnologie na starcie 3. edycji GreenEvo (13889)
2012-02-10Drukuj
Już tylko kilkanaście dni pozostało na zgłoszenia polskich ekotechnologii do projektu GreenEvo. Po raz trzeci firmy oferujące konkurencyjne rozwiązania dla ochrony środowiska walczą o udział w wielkim wyścigu. Na mecie czeka rządowe wsparcie w ich transferze na kluczowe rynki zagraniczne. W tym roku poszukiwane są rozwiązania służące m.in. walce ze zmianami klimatu, ekologicznemu wytwarzaniu energii, a także przyjaznych środowisku technologii dla przemysłu wydobywczego.
Rynek technologii środowiskowych jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów światowej gospodarki. żeby wspierać polskie małe i średnie przedsiębiorstwa oferujące ekologiczne rozwiązania i ułatwiać im wejście na zagraniczne rynki, od 2009 r. działa przygotowany przez Ministerstwo Środowiska projekt GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii.
– Do grona liderów GreenEvo należy już trzydzieści starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych polskich zielonych technologii, m.in. z zakresu gospodarowania odpadami, efektywności energetycznej, gospodarki wodnej czy geotermii. Doświadczenia laureatów dotychczasowych edycji pokazują, że intensywne wsparcie, jakie firmy otrzymują w programie, ułatwia konkurencyjne zarządzanie i zwiększa szanse na biznesowy sukces – podkreśla minister Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. – Ogłaszając trzecią edycję konkursu, wierzymy, że wyłoni ona kolejne innowacyjne rozwiązania prośrodowiskowe, które będą wizytówką Polski na światowym rynku zielonych technologii.
Nabór wniosków do trzeciej edycji GreenEvo trwa od 2 stycznia do 29 lutego br. Nowością są obszary technologiczne, w których wybierane będą projekty, w tym rozwiązania dla przemysłu wydobywczego i systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym.
Poza tym o udział w projekcie GreenEvo mogą ubiegać się rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii (biopaliwa i biomasa, ogniwa paliwowe i fotowoltaiczne, mała energetyka wodna, energetyka wiatrowa, energetyka geotermalna), rozwiązania wspierające oszczędność energii i materiałów (kogeneracja, przechowywanie energii, rozwiązania sprzyjające oszczędności energii w budownictwie, oprogramowanie wspierające optymalizację zużycia energii, recykling materiałów znajdujących zastosowanie w przemyśle) oraz technologie sprzyjające ochronie klimatu (redukcja emisji gazów cieplarnianych w przemyśle, przechwytywanie i składowanie dwutlenku węgla). Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego poprzez formularz dostępny pod adresem www.greenevo.gov.pl.
W pierwszym etapie konkursu kapituła złożona z ekspertów ds. transferu technologii i rozwiązań środowiskowych wytypuje najlepsze projekty, uwzględniając ich ocenę naukowo-techniczną, nowoczesność, potencjał eksportowy oraz użyteczność.
Wybrane rozwiązania otrzymają unikalną ofertę doradczo-szkoleniową projektu GreenEvo, która umożliwi ich rozwój na rynkach międzynarodowych i da szansę podboju rynków zagranicznych . Laureaci GreenEvo będą mieli możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, a także w seminariach i konferencjach dotyczących rynku zielonych technologii. Firmy otrzymają również indywidualne wsparcie doradcze i merytoryczne ze strony ekspertów projektu GreenEvo.
Projekt oferuje im także szeroką ofertę szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce, a także prezentację technologii w katalogu "GreenEvo – Liderzy polskich zielonych technologii".
W trakcie dwóch edycji funkcjonowania projektu GreenEvo udało się wyselekcjonować 30 sprawdzonych w Polsce zielonych technologii. Firmy biorące udział w projekcie Ministerstwa Środowiska promowały swoje rozwiązania niemal na całym świecie, m.in. w Chinach, Indiach, Tajlandii, Kazachstanie, Wietnamie, Armenii, Azerbejdżanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rosji, we Francji, Norwegii, Algierii, Mołdawii, Chorwacji, na Ukrainie i Białorusi. Wielu z nich już udało się nawiązać kontakty handlowe, które zakończyły się współpracą z zagranicznymi partnerami.
Przy realizacji projektu GreenEvo Ministerstwo Środowiska współpracuje z resortami gospodarki, spraw zagranicznych, nauki i szkolnictwa wyższego, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędem Patentowym RP oraz Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Projekt GreenEvo finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej informacji na stronie: www.greenevo.gov.pl
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności