Opinie

Drugi Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski – trwają konsultacje społeczne (13360)

2011-10-06

Drukuj

W dniu 28 września br. Ministerstwo Gospodarki przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych dokument pt. „Drugi Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski".

Drugi Krajowy plan działań zawiera w szczególności opis środków poprawy efektywności energetycznej ukierunkowanych na końcowe wykorzystanie energii oraz obliczenia dotyczące oszczędności energii uzyskanych w okresie 2008-2009 i oczekiwanych w roku 2016.

Dokument dostępny jest pod adresem: bip.mg.gov.pl/files/upload/14571/KPD.pdf

Osobą odpowiedzialną za proces konsultacji w Ministerstwie Gospodarki jest Pan Andrzej Guzowski (e-mail: andrzej.guzowski@mg.gov.pl).

Zachęcając do udziału w konsultacjach chcielibyśmy zapowiedzieć spotkanie konsultacyjne organizowane przez Instytut na rzecz Ekorozwoju:

19 października br. odbędzie się robocze spotkanie konsultacyjne projektu Drugiego Krajowego Planu Działań. Organizatorem spotkania jest Instytut na rzecz Ekorozwoju. „Celem spotkania będzie wspólne wypracowanie komentarzy przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego do projektu Drugiego Krajowego Planu Działań dotyczącego efektywności energetycznej i przekazanie ich ministerstwu w celu uwzględnienia ich w ostatecznej wersji dokumentu" – mówi Agnieszka Tomaszewska z Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Na wydarzenie zaproszeni zostaną przedstawiciele różnych środowisk w tym organizacje, które zajmują się kwestiami społecznymi, gospodarczymi jak również edukacją. Zaproszenie na to spotkanie zostanie wkrótce opublikowane na portalu ChrońmyKlimat.pl.


ChrońmyKlimat.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej