- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Opinie
15,5 kilometra do granicy (20373)
2018-01-26Drukuj
Instytut na rzecz Ekorozwoju i portal chronmyklimat.pl. objęły patronatem książkę Dariusza Kobusa 15,5 kilometra do granicy, wydana przez Wydawnictwo Słowa i Myśli. Zapraszamy do lektury.
Droga do rozwoju umiejętności koniecznych do pracy na rynku międzynarodowego konsultingu
15,5 kilometra do granicy to idealna książka dla każdego, kto czuje się obywatelem świata lub chce nim zostać; zrozumieć i poznawać świat, przeżywać i czerpać z niego zawodowo, społecznie oraz kulturowo. Jest to opowieść o bagażu doświadczeń, które wpływają na wewnętrzną przemianę i pomagają osiągnąć sukces na rynku międzynarodowego konsultingu.
Książka jest zapisem sukcesów i porażek Autora, który urodził się na pograniczu Polski, Niemiec i Czech; spędził poza Polską 18 lat, mieszkając w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Estonii, Czechach, Serbii i Izraelu. Wiedza i przeżycia czerpane z pobytu w każdym kraju pozwoliły Autorowi na patrzenie na świat przez pryzmat różnych kultur, mentalności i determinacji.
Książka składa się z kilku przenikających się części, które mają za zadanie zainspirować Czytelnika do poznania różnorodności świata i rozwoju zdolności koniecznych do pracy na rynku międzynarodowego doradztwa biznesowego. W części pierwszej przedstawiono podstawowe zasady i umiejętności konieczne do zdobycia i utrzymania pracy na rynku międzynarodowym. Druga część książki to lekka, interesująca, a momentami zabawna opowieść podróżniczo-zawodowa, pokazana chronologicznie w formie krótkich migawek na tle zmian systemowych w Polsce i w Europie. Trzecia część, napisana w języku angielskim, przedstawia zasady i wskazówki dotyczące funkcjonowania w światowym konsultingu. Ostatnia część to zestaw pytań i ćwiczeń, które pomogą Czytelnikowi zastanowić się nad ścieżką rozwoju zawodowego i osobistego.
Opinie i rekomendacje:
Praktyczny przewodnik życia „z życia międzynarodowego konsultanta z górnej półki” – absolutnie wciągająca lektura naładowana olbrzymim ładunkiem informacji. W pakiecie doskonałe porady życiowe – nie tylko dla topowych konsultantów.
Marcin Popkiewicz, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami gospodarki, energii, zasobów i środowiska
Bardzo wartościowe źródło informacji dla przyszłych międzynarodowych konsultantów. Połączenie profesjonalnych porad wraz z opisanymi epizodami z życia konsultanta pomoże zrozumieć specyfikę zawodu i przygotować się do nadchodzących wyzwań. Interesujące tematy, ciekawe historie, inspirująca lektura.
Joe Z Ganczarski – PHD, Adjunct Professor at Sheridan College, Oakville, Canada
Very impressive book. It provides an excellent insight into the consulting world with many good examples of the situations that you can encounter, the ways in which you should prepare for this kind of career and some of the things that can happen to you along the way!
George McDonnell, an Irish consultant with nearly 25 years‘ experience in managing European Commission environmental and development projects
„15,5 km do granicy” czyta się nie tylko jak świetną książkę przygodową. To opowieść o ciągle zmieniającym się wokół nas świecie, szansach, ale też pułapkach, które na nas czyhają. I o tym, jak dokonane w przeszłości wybory determinują całe nasze życie.
Paweł Gadomski, dziennikarz „Wydarzeń” Telewizji Polsat
Jak poznać i zrozumieć inne kraje, społeczeństwa, kultury i zwyczaje? Trzeba tam być, pracować, poznawać lokalne zasady postępowania, dzielić troski i marzenia, zawierać przyjaźnie. Tylko
wtedy można rzeczywiście zrozumieć duszę Szkota, Serba, Australijczyka czy Gruzina, wyzbyć się egocentrycznego stosunku do innych kultur i dołączyć do grona obywateli świata. Autor w 15,5 km do granicy opisuje, jak dołączył do tej elitarnej grupy, i wskazuje, jak każdy, kto jest otwarty na świat, może to osiągnąć. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość nie tylko przez pryzmat polskości.
Tomasz Krawczyk, Nowa Zelandia, międzynarodowy konsultant bliski przejścia w stan spoczynku
Patroni medialni: Gazeta MSP, Kariera Managera, szkolenia.com, Instytut na rzecz Ekorozwoju, chronmyklimat.pl, Investeko, EFOE, Newsline
Książka w sprzedaży na www.slowaimysli.pl oraz w najlepszych księgarniach w całej Polsce.
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności