- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Akademia Energii
2012-03-10Fundacja im. Lesława Pagi organizuje w kwietniu i maju Akademię Energii - projekt edukacyjny dla studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju rynków energii w Polsce. Projekt zostanie zainaugurowany 13 kwietnia 2012 w siedzibie GPW w Warszawie, a zajęcia będą odbywać się w weekendy do 27 maja 2012. Rekrutacja do projektu potrwa do 23 marca.
Więcej
-
Niższe emisje, lepsze zdrowie
2012-03-09Komisja Europejska przewiduje, że zwiększenie celu redukcji emisji do 30% pomoże zaoszczędzić prawie 8 mld euro w sektorze zdrowia. Można się jednak spodziewać, że w rzeczywistości korzyści będą jeszcze większe.
Więcej
-
Zmiany klimatyczne mogą oznaczać duże szkody w drzewostanie europejskich lasów
2012-03-09Mimo iż przetrwały pożary, inwazje insektów i wycinkę, europejskie lasy stają obecnie przed największym wyzwaniem – zmianami klimatycznymi. Zaburzone normy pogodowe mogą intensyfikować susze, pożary, burze, rozmnażanie szkodników, wymieranie gatunków oraz inne naturalne kataklizmy.
Więcej
-
List otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie decyzji Rady UE ds. Środowiska
2012-03-08List otwarty w sprawie stanowiska Polski do unijnej mapy drogowej dojścia do gospodarki niskowęglowej do 2050 roku.
Więcej
-
Powstał Departament Energetyki Odnawialnej
2012-03-08W Ministerstwie Gospodarki powstał Departament Energii Odnawialnej. Jakie będą jego zadania?
Więcej
-
Bolonia laureatem nagrody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2011
2012-03-08Włoskie miasto Bolonia zdobyło nagrodę Europejskiego Tygodnia Mobilności 2011. Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności miasto zostało poddane ocenie przez niezależny zespół ekspertów w dziedzinie mobilności, którzy stwierdzili, że doskonale promuje ono ekologiczne środki transportu będące alternatywą dla aut oraz skutecznie angażuje mieszkańców w działania wspierające zrównoważoną mobilność w mieście. Kolejne miejsca zajęły Larnaka na Cyprze i chorwackie miasto Zagrzeb.
Więcej
-
Ile na offshore może zarobić państwo?
2012-03-08Inwestorzy składają pierwsze wnioski o wydzielenie miejsc pod farmy wiatrowe w polskiej części Morza Bałtyckiego. Na ile wycenia się planowane inwestycje i ile może na nich zarobić państwo?
Więcej
-
Na polskich torach najwięcej ofiar w Unii Europejskiej
2012-03-07W żadnym z państw członkowskich Unii Europejskiej na torach kolejowych nie ginie tyle ludzi co w Polsce – wynika z ostatniego raportu Europejskiej Agencji Kolejowej. W 2010 roku w Polsce doszło do największej liczby wypadków kolejowych, najwięcej też było ofiar śmiertelnych.
Więcej
-
Znamy uwagi do ustawy o OZE
2012-03-07"Nieprzejrzysty" i "niestabilny" – to powtarzające się epitety w kwestii nowego sytemu wsparcia dla OZE, które znalazły się w opublikowanych przez resort gosopdarki uwagach do nowej ustawy o energii odnawialnej.
Więcej
-
Decyzję w sprawie emisji CO2 Bruksela podejmie w lipcu
2012-03-07Komisja Europejska ma sześć miesięcy na rozpatrzenie polskiego wniosku derogacyjnego. Czas liczy dopiero od stycznia, mimo że dokumenty zostały złożone już we wrześniu 2011 r. Opóźnienie utrudni inwestycje w energetykę.
Więcej
-
MG: Ustawa o OZE raczej nie w tym roku
2012-03-06"Ministerstwo Gospodarki w zakresie energetyki znajduje się w gruntownej przebudowie" – mówił Waldemar Łagoda z Departamentu Energetyki MG na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami w ambasadzie Danii. Jego zdaniem raczej nie ma szans na zakończenie prac nad ustawą o OZE w tym roku.
Więcej
-
Gaz z łupków bezpieczny dla środowiska – opinia Ministerstwa Środowiska
2012-03-06Gleba, powietrze, woda – wszystkie przebadane przez naukowców elementy środowiska są bezpieczne przy poszukiwaniu gazu z łupków prowadzonym zgodnie z wymogami prawa. Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Środowiska po raz pierwszy zaprezentował dziś kompleksowy raport na temat aspektów środowiskowych szczelinowania.
Więcej
-
Walka ze zmianami klimatu – utopia czy konieczność?
2012-03-06Nasza planeta jest 5 minut od katastrofy według chicagowskiego Zegara Końca Świata.
Więcej
-
Prof. W. Mielczarski: W Polsce nie powstanie elektrownia jądrowa
2012-03-05Z prof. Władysławem Mielczarskim z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej serwis Reo.pl rozmawia o zasadności budowy elektrowni jądrowej w Polsce.
Więcej
-
Zieloni i Ruch Palikota: Stop współspalaniu, rządowa ustawa o OZE do kosza!
2012-03-05W Polsce spalamy już około 5 mln ton drewna i odpadów roślinnych w technologii współspalania i importujemy biomasę do przestarzałych i nieefektywnych elektrowni węglowych nawet z Brazylii. System wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii, który miał promować wykorzystanie biomasy, jako szansę dla lokalnych tworzenia miejsc pracy i rozwoju wsi, został wypaczony do granic absurdu. Wykorzystują go korporacje energetyczne do zarabiania co roku miliardów złotych. Niszczymy lasy, a Polska stała się spalarnią "biośmieci" (także niebezpiecznych odpadów) z całego świata. Płacimy za to wszyscy – jako konsumenci energii i jako podatnicy.
Więcej
-
Efektywność zużycia energii – między deklaracjami, stanem obecnym a przyszłością
2012-03-05Instytut na rzecz Ekorozwoju przedstawia najnowsze opracowanie pt. "Efektywność zużycia energii – między deklaracjami, stanem obecnym a przyszłością". W dokumencie mającym charakter policy paper przedstawiono analizę istniejącego systemu wsparcia dla efektywności zużycia energii finalnej. Autorzy zwracają uwagę na luki w systemie wsparcia, dobre przykłady rozwiązań, jak również przedstawiają rekomendacje dla rządu RP.
Więcej
-
Paliwo z zepsutych owoców?
2012-03-04Spleśniałe pomidory, brązowe banany, przejrzałe czereśnie – dziś takie odpadki najczęściej kończą jako kompost. Naukowcy opracowali jednak urządzenie, w którym spożywcze resztki fermentują. Powstaje metan, który można wykorzystać jako paliwo.
Więcej
-
Powołano Centrum Naukowo-Przemysłowe "TEAM-ECO"
2012-03-0417 lutego w Warszawie powołano Centrum Naukowo-Przemysłowe "TEAM-ECO", które będzie pracowało m.in. nad wykorzystaniem polskiego potencjału naukowego i gospodarczego w zakresie energii odnawialnej i produkcji samochodów elektrycznych.
Więcej
-
Chmury coraz niżej nad Ziemią
2012-03-03W pierwszej dekadzie XXI w. chmury nad Ziemią nieco się obniżyły – informuje NASA w oparciu o kilkuletnie dane satelitarne. Taka informacja ma znaczenie dla prognozowania przyszłych zmian klimatu.
Więcej
-
Narodziny źródła energii
2012-03-03Niemcy już teraz przeskoczyły poprzeczkę 20% energii ze źródeł odnawialnych, wyprzedzając tym samym plany o osiem lat. Co więcej, już pod koniec tej dekady świat podziękuje naszym sąsiadom zza Odry za przystępną cenowo energię słoneczną. Nie dlatego, że to Niemcy opracowali tę technologię, lecz dlatego, że ich obywatele sfinansowali krytyczną fazę osiągania efektu skali przez stworzenie wielkiego rynku na instalacje słoneczne.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności