Aktualności

#klimaSENIORE w Radiu FAMA Żyrardów (21961)

2021-06-17

Drukuj
galeria

W dniu 16 czerwca 2021 roku gościliśmy w studiu Radia FAMA w Żyrardowie, by opowiedzieć lokalnej społeczności o prowadzonym przez nas w Puszczy MAriańskiej projekcie #klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu.  Wczoraj Ewa Świerkula wraz z Konradem Wielądkiem byli goścmi Radia FAMA w Żyrardowie i wspólnie przyliżali wiedzę na temat projektu #klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu, który porwadzony jest m.in. w gminie Puszcza Mariańska.

Projekt zwraca uwagę na konsekwencje ekstremalnych zmian klimatycznych i ma za zadanie aktywizację seniorów do działań zapewniających im bezpieczeństwo i poprawienie jakości życia. Główną formą Projektu będą organizowane narady obywatelskie, które mają za zadanie stymulowanie integracji wewnątrz- i międzypokoleniową. Tym samym wypracowane przy współpracy z lokalną społecznością rekomendacje zawarte w Lokalnej Agendzie Aktywności Seniorów na rzecz klimatu, będą mogły być wpisane do polityki senioralnej Gminy.

W trakcie wywiadu Ewa Świerkula i Konrad Wielądek mówią o spotkaniu informqacyjnym które odbyło się wczoraj w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „Relax” Radziwiłłów w Bartnikach.

Relację ze spotkania opublikujemy w najbliższych dniach. A teraz aparaszamy do wysłuchania wywiadu!


Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE

Projekt #klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu, realizowany jest w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej