- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Wydarzenia Klubu Gaja podczas światowej konferencji klimatycznej w Warszawie (16396)
2013-11-10Drukuj
Konferencja Klimatyczna w Warszawie to obrady delegatów 194 państw na temat polityki w sprawie ochrony klimatu i szereg imprez społeczno – edukacyjnych związanych z ekologią. Klub Gaja organizuje w tym czasie wydarzenia plenerowe angażujące młodzież i dorosłych, po to by konferencja nie była tylko tematem dla polityków.
W programie m.in. rozwieszanie liści z recyclingu z kodem QR, rozdawanie kopert z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat oraz długodystansowy happening z udziałem znanej artystki – Cecylii Malik. Będzie zaplatanie kilometrowych warkoczy dla polskich rzek, gdyż zmiany klimatyczne to również kryzysy związane z wodą i z jej środowiskiem.
Wydarzenia Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodności") na wystawie „Zielony Klimat" w Sali Ratuszowej:
12–22.11 – w godz.10.00–18.00
-
stoisko Klubu Gaja (broszury, plakaty, ulotki nt. programów edukacji ekologicznej).
-
wystawy „Święto Drzewa" i „Zaadoptuj rzekę" – wielkoformatowe, znakomite fotografie przyrody (m.in. Artura Tabora), opisy i zdjęcia dokumentujące działania Polaków dla ochrony drzew i rzek –dla ochrony klimatu.
-
Warkocze dla rzek – krakowska artystka Cecylia Malik plecie warkocze dla rzek. Wszyscy mogą wziąć udział w happeningu. Klub Gaja prosi o przynoszenie starych, niepotrzebnych materiałów, tkanin, w kolorach zielonych i niebieskich.
18.11 – godz. 13.00 – wręczenie nagród w konkursie Rzeka Roku 2013
Wydarzenia Klubu Gaja w przestrzeni miejskiej:
8.11 – godz. 9.00 – sadzenie drzew w Lesie Wydma Żerańska, z udziałem ambasadorów państw – uczestników Konferencji Klimatycznej oraz młodzieży z warszawskich szkół
11.11 – 22.11 – wydarzenie Zasadź Dobry Klimat
12.11 – sadzenie lasu w nadleśnictwie Celestynów
13.11– happening „Każdy liść pochłania CO2"
19.11 – gra miejska "W dobrym klimacie"
20.11 – happening „Każdy liść pochłania CO2"
Wydarzenie Zasadź dobry klimat – rozdawanie uczestnikom konferencji, warszawiakom i turystom kopert z certyfikowanymi (przez Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie) nasionami sosny taborskiej. Koperta to jednocześnie instrukcja, co zrobić z nasionkiem, by wyrosła sosna. W czasie Konferencji Klimatycznej w Kopenhadze (2009) Klub Gaja rozdał 10 000 kopert z nasionami dębu z Puszczy Białowieskiej.
Happening „Każdy liść pochłania CO2" – na drzewach pojawią się liście z recyclingu, z kodem QR. Za pomocą komórki będzie można połączyć się z www.chronklimat.pl. To szereg porad zachęcających do ekologicznego stylu życia i do rzeczywistych, a nie pozornych działań na rzecz środowiska.
Gra miejska "W dobrym klimacie" – między Stadionem Narodowym (miejsce obrad Konferencji Klimatycznej), a Pałacem Kultury i Nauki (miejsce wystawy „Zielony Klimat" towarzyszącej konferencji) grupy graczy muszą wykazać się zręcznością i spostrzegawczością, by odnaleźć i odpowiedzieć na pytania. Gra to także sposób na uporządkowanie i uzupełnienie wiadomości związanych ze zmianami klimatu, szczególnie wśród młodzieży, która może stać się Pokoleniem EkoXXI.
***
Wydarzenia Klubu Gaja podczas Konferencji Klimatycznej w Warszawie organizowane są w ramach programu Święto Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw.
To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe.
Program Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Katowice. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska). Partnerzy: Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności