Aktualności

Wyniki naboru banków na zawarcie umowy o współpracy i przyznanie limitu środków na dotacje związane z zakupem i montażem kolektorów słonecznych (10349)

2010-05-29

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W ramach naboru wniosków banków o zawarcie umowy o współpracy i przyznanie limitu środków na dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych na lata 2010-2012 przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych wpłynęło 6 wniosków. 
W dniu 25 maja br. zarząd NFOŚiGW wyraził zgodę na zawarcie umów o współpracy z następującymi bankami:
  • Bankiem Ochrony Środowiska S.A.
  • Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A.
  • Gospodarczym Bankiem Wielkopolski S.A.
  • Krakowskim Bankiem Spółdzielczym
  • Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A.
  • Warszawskim Bankiem Spółdzielczym
i udostępnienie im środków na lata 2010-2012 w formie limitów środków na dotacje na częściową spłatę kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych w łącznej wysokości 138,1 mln zł.

Dotacja wynosi 45% kapitału kredytu bankowego wykorzystanego na sfinansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Jednostkowy koszt kwalifikowany przedsięwzięcia nie może przekroczyć 2 500 zł/m2 powierzchni całkowitej kolektora.

Spłata części kapitału kredytu następuje poprzez przekazanie dotacji przez NFOŚiGW na podstawie wystąpienia Banku potwierdzającego zrealizowanie przedsięwzięcia.

Po zawarciu umów o współpracy między NFOŚiGW a bankami będzie można ubiegać się o kredyty objęte dotacją NFOŚiGW w ww. bankach, w tym w bankach spółdzielczych zrzeszonych w BPS S.A., GBW S.A. i MRB S.A.

Więcej informacji pod adresem: http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/doplaty-do-kredytow/czesciowe-splaty-kapitalu-kredytow/

źródło: NFOŚiGW, fot. © Unia Europejska, 2010
www.nfosigw.gov.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej