Aktualności

Współpraca polskich parków technologicznych z Chinami (10338)

2010-06-13

Drukuj
- Polski rząd przywiązuje wielką wagę do wspierania innowacji przedsiębiorstw i wymiany wiedzy z zagranicznymi partnerami. Pośredniczyć w tym procesie mogą polskie parki technologiczne, które są również interesującą ofertą dla zagranicznych inwestorów – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska w czasie seminarium w polskim pawilonie EXPO w Szanghaju, które odbyło się 3 czerwca 2010 r. 
Podczas spotkania z udziałem wiceminister Grażyny Henclewskiej podpisano listy intencyjne o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych oraz jego chińskimi partnerami: Shanghai Technology Innovation Center i Shanghai Chemical Industry Park Development.

W podpisanych porozumieniach określono zasady współpracy między polskimi a chińskimi parkami technologicznymi. Będzie się ona opierać na wzajemnej promocji, organizacji wizyt studyjnych, konferencji i seminariów oraz zaangażowaniu we wspólne projekty badawcze.

Istotnym efektem listów intencyjnych będzie także utworzenie pierwszego w Chinach polskiego inkubatora naukowo-technologicznego. Podpisane porozumienia dają również nowe możliwości współpracy z chińskimi partnerami z branży chemicznej, elektronicznej, energetyki odnawialnej i nowoczesnych technologii budowlanych.

W ramach wizyty w Chinach wiceminister Grażyna Henclewska odwiedziła również m.in. park przemysłowy w Suzhou. Polska delegacja odbyła również spotkania w parkach technologicznych Szanghaju.

źródło: Ministerstwo Gospodarki
www.mg.gov.pl 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej