Aktualności

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pikniku naukowym (11890)

2010-06-11

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Fundusz zaprezentuje zależności pomiędzy działaniami każdego z nas a stanem otaczającego świata oraz znaczenie osobistego zaangażowania w poprawę stanu środowiska naturalnego.
Odwiedzający namiot NFOŚiGW nr 89 (w pobliżu ulicy Solec; interaktywna mapa na stronie www.pikniknaukowy.pl) wezmą udział w ciekawych programach i doświadczeniach.

Czy dwutlenek węgla zniszczy naszą cywilizację? Zaobserwuj dowód na globalne ocieplenie!

To będzie atrakcją na stoisku NFOŚiGW. Przeprowadzimy doświadczenie pozwalające
zrozumieć istotę efektu cieplarnianego.

Zabierz bezkarnie do domu rośliny chronione prawem, ale najpierw zbuduj kwietną mandalę z tysiąca kwiatów!

Jeżeli wykażesz się minimalną wiedzą w konkursie komputerowym nt zrównoważonego rozwoju i różnorodności biologicznej w nagrodę weźmiesz udział we wspólnym projektowaniu i budowie kompozycji roślinnej składającej się z sadzonek kilku gatunków chronionych roślin. W zależności od ilości uzyskanych punktów dołożysz swoje sadzonki do budowy kobierca kwietnego stanowiącego rodzaj zielnej mandali, a wieczorem będziesz mógł zabrać je do domu. Uważaj! Nie zgub legalnego bileciku na „nielegalną” roślinkę.

Wesołe śmieciuszki dla najmłodszych - drugi żywot odpadów

To miejsce i czas dla dzieci, które zapraszamy do zabawy recyklingowej w „Wesołe śmieciuszki”. Najmłodsi będą wykonywać indywidualne dzieła i prace z surowców wtórnych. W trakcie zabawy opiekunowie będą rozmawiać z uczestnikami o segregacji odpadów o tym, jak dbać o naszą planetę. Odpady nie muszą trafiać do kosza, lecz mogą być ponownie wykorzystane do stymulującej zabawy i tworzenia nowych pożytecznych przedmiotów – tego pragniemy nauczyć najmłodszych.

Program uczestnictwa NFOŚiGW w pikniku:

 
godz. 11.00 – 20.00 – interaktywny konkurs komputerowy na temat zrównoważonego rozwoju oraz różnorodności biologicznej
11.00 – 15.00 – układanie kobierca kwietnego
od godz. 16.00 – odbiór roślin
12.00 – 18.00 – warsztaty „Wesołe śmieciuszki czyli zabawy z recyklingiem”
od 11.00 do 19.30 – co pół godziny - doświadczenie pozwalające zrozumieć istotę
efektu cieplarnianego

źródło: NFOŚiGW
www.nfosigw.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej