Aktualności

"Arka dla Ziemi" na festynie w Bielsku-Białej (10614)

2010-06-13

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Od 21 do 23 czerwca 2010 w Bielsku-Białej pojawi się "Arka dla Ziemi". Ogromna instalacja ekologiczno-artystyczna o wymiarach 15 x 8 metrów stylizowana jest na arkę. Składa się z ręcznie malowanego namiotu oraz obudowy scenograficznej wykonanej z drewna i wikliny. W środku około 1000 uczestników zobaczy prezentację multimedialną dotyczącą zmian klimatycznych. 
Prezentacji towarzyszyć będzie ponad 20 warsztatów artystycznych (sitodruk, ceramika, graffiti, sztandary, akcje plastyczne i wiele innych) i edukacyjnych (zmiany klimatyczne a rolnictwo, transport, lasy, woda itd). Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje również happeningi, ekspozycje, stoiska oraz instalacje ekologiczne.

Inauguracja odbędzie się 21 czerwca o godz. 12.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, gdzie głos zabiorą również zaproszeni przez nas goście z Koalicji Klimatycznej. Wszyscy Koalicjanci są bardzo mile widziani!

"Gdy myślę o przyszłości moich dzieci, to jestem pełen niepokoju. Jaki los im zgotujemy? Jak będzie wyglądała Ziemia, na której przyjdzie im żyć? Czy swoimi dzisiejszymi działaniami stworzymy dla nich świat szalejących chorób, zabójczych powodzi i huraganów, wojen o dostęp do czystej wody i pożywienia? Tak naprawdę to zależy od nas. Teraz i tutaj. Od codziennych postaw i decyzji, o których jest ta wystawa, ale także od decyzji politycznych, społecznych i gospodarczych na poziomie lokalnym i globalnym. Na te procesy także mamy wpływ. Ocieplenie klimatu to fakt. Musimy ograniczyć emisję CO2, ale równolegle domagać się zmian w polityce zdrowotnej, planistycznej, budowlanej czy ubezpieczeniowej. Sami sobie zgotowaliśmy ten los, ale aby skutki były mniej tragiczne, musimy działać nie, po, ale przed szkodą.

Zadbajmy o klimat. Zadbajmy o nasze dzieci".

Wojciech Owczarz Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA

źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej