- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Chiny nie będą płacić za pozwolenia na emisję CO2
2012-01-11Największe linie lotnicze w Chinach poinformowały, że nie będą płacić za unijne pozwolenia na emisję CO2 w Europie – donosi BBC News.
Więcej
-
Uwagi Koalicji ds. Funduszy UE do stanowiska Polski w sprawie rozporządzeń polityki spójności
2012-01-11Poniżej przedstawiamy uwagi Koalicji Polskich i Pozarządowych Organizacji Ekologicznych na rzecz Funduszy Unijnych do stanowisk rządu RP do poszczególnych rozporządzeń pakietu legislacyjnego Polityki Spójności 2014-2020.
Więcej
-
Zmiany klimatu mogą unicestwić więcej gatunków niż przewidywano
2012-01-11Dotychczasowe modele zmian klimatu nie są dość dokładne, jeśli chodzi o liczbę gatunków roślin i zwierząt, którym grozi zagłada, gdyż nie uwzględniają migracji i rywalizacji pomiędzy nimi – uważają badacze z amerykańskiego University of Connecticut.
Więcej
-
Ustawa o OZE – jeszcze dwa tygodnie konsultacji społecznych
2012-01-10Konsultacje społeczne ustawy o odnawialnych źródłach energii potrwają jeszcze dwa tygodnie. Tymczasem pojawia się coraz więcej głosów krytykujących zapisy projektu. W "Dzienniku Gazecie Prawnej" czytamy o "walce o przetrwanie" jaka czeka producentów zielonej energii.
Więcej
-
Ochrona klimatu w zagospodarowaniu przestrzennym kraju
2012-01-1014 grudnia 2011 roku rząd przyjął "Koncepcję przestrzennego zagospodarowania kraju 2030" (KPZK 2030) – jest to dokument przedstawiający wizję ładu przestrzennego Polski w 2030 roku. Strategicznym celem KPZK jest jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni i potencjału rozwojowego kraju, aby poprawić jego konkurencyjność, spójność gospodarczą i wzrost zatrudnienia w długim okresie. Jednocześnie określa kierunki polityki służące realizacji tych celów.
Więcej
-
Wciąż nie wiadomo, czy będzie można przesunąć unijne środki z kolei na drogi
2012-01-09Komisja Europejska nie wydała jeszcze decyzji w sprawie przesunięcia unijnych pieniędzy z polskich inwestycji kolejowych na drogowe – poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Na wydanie tej decyzji KE miała czas do końca zeszłego roku.
Więcej
-
Śląski wynalazek mierzy emisję CO2 z górniczych hałd
2012-01-08Śląscy naukowcy stworzyli przyrząd do pomiaru emisji dwutlenku węgla z kopalnianych hałd, gdzie gromadzone są powęglowe odpady. W przyszłości miernik ma być udoskonalony tak, by można stosować go także pod ziemią, np. do monitorowania zagrożenia pożarowego.
Więcej
-
W Afryce stawiają na odnawialne źródła energii
2012-01-08Tsumkwe – namibijska osada leżąca w regionie Otjozondjupa – wkrótce stanie się wzorem sprawnego inwestowania w energię słoneczną. Wybudowany w zaledwie 6 tygodni hybrydowy system solarny zasila m.in. szpital, uliczny system oświetlenia, komisariat policji, stację radiową i 100 gospodarstw domowych.
Więcej
-
Jeszcze w tym roku mieszkańcy Pomorza ogrzeją się gazem z łupków
2012-01-07Już pod koniec tego roku 3,5 tys. mieszkańców pomorskich gmin w okolicach Pucka i Władysławowa będzie korzystać z gazu łupkowego – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej
-
Orzechy włoskie – wyjątkowo zagrożone przez zmiany klimatu
2012-01-07Cieplejsze i coraz bardziej suche lata, jak i ekstremalne zjawiska pogodowe, grożące nam wskutek ocieplenia, mogą się okazać zgubne dla orzechów włoskich – drzew cenionych ze względu na smaczne nasiona i drewno – ostrzegają naukowcy z USA.
Więcej
-
Jak z energooszczędnością radzą sobie Wrocławianie?
2012-01-07Fortum, dostawca ciepła dla mieszkańców Wrocławia, sprawdził ich wiedzę na temat energooszczędności i poziom jej wykorzystania we wrocławskich mieszkaniach. Jakie są wnioski?
Więcej
-
Duńska prezydencja pod znakiem zielonych technologii
2012-01-06Dania objęła po Polsce półroczne przewodnictwo w Radzie Europy. Wśród priorytetów, jakie stawia sobie Kopenhaga na ten czas, jednym z najważniejszych jest ekologia.
Więcej
-
Świetlana przyszłość fabryk napędzanych energią słońca
2012-01-06Większość dyskusji na temat odnawialnych źródeł energii skupia się na produkcji elektryczności. Okazuje się jednak, że energia jaka jest nam najbardziej potrzebna to energia cieplna, której ani panele słoneczne ani turbiny wiatrowe nie mogą efektywnie produkować.
Więcej
-
Wyniki naboru na Moderatorów Debat Klimatycznych
2012-01-05Prezentujemy wyniki naboru na Moderatorów Debat Klimatycznych projektu "Dobry Klimat dla Powiatów". W naborze zgłosiło się 98 kandydatów, z których wyłoniliśmy 25 osób, które zyskają prawo udziału w drugim etapie naboru, tj. szkoleniu dla Moderatorów, w wyniku którego liczba zatrudnionych przez nas osób zostanie ograniczona do 10.
Więcej
-
Komentarze specjalistów do pomysłu Solidarnej Polski
2012-01-05Od kilku dni w środowisku naukowym i dziennikarskim głośno jest o planach Solidarnej Polski, która chce zawieszenia realizacji pakietu klimatyczno-energetycznego do 2020 roku. Niedługo się przekonamy, jakie skutki polityczne przyniesie ta inicjatywa. Już teraz zapytaliśmy kilku specjalistów, jakie według nich ten pomysł ma szanse powodzenia i w jakim świetle może on postawić Polskę na arenie europejskiej. Oto, co odpowiedzieli.
Więcej
-
Nikłe szanse na zawieszenie pakietu klimatyczno-energetycznego
2012-01-05Na początku pierwszego tygodnia 2012 roku polskie media obiegła informacja, że Solidarna Polska zamierza wykorzystać możliwość, którą od tego roku wprowadza traktat lizboński i na 7 lat zawiesić realizację celów 3x20. Ma mało czasu, gdyż pakiet klimatyczno-energetyczny wejdzie w życie już w 2013 roku, jednak nie tylko to może przyczynić się do porażki inicjatywy.
Więcej
-
Klimat polskiej prezydencji – ocena przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej w obszarze polityki klimatycznej i energetycznej
2012-01-05Konferencja została zorganizowana 4 stycznia 2012 roku przez Koalicję Klimatyczną w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.
Więcej
-
Kupujemy coraz bardziej efektywne auta
2012-01-05Samochód osobowy sprzedany w Europie w 2010 roku był statystycznie o 4 proc. bardziej efektywny pod względem zużycia paliwa, emitował o 4 proc. mniej CO2 i był o 2,5 proc. tańszy w porównaniu do zeszłego roku.
Więcej
-
Zygmunt Kolenda o globalnym ociepleniu
2012-01-05Po śmierci prof. Jaworowskiego zastanawiałem się, kto zajmie jego miejsce jako nasz główny medialny ekspert od klimatu. Potencjalnych kandydatów jest kilku, wśród nich prof. Zygmunt Kolenda, który przypomniał o swoim istnieniu w ostatniej "Rzeczpospolitej" - polemika na blogu doskonaleszare.blox.pl.
Więcej
-
Podsumowanie polskiej prezydencji z perspektywy Ministerstwa Środowiska
2012-01-04– Kończymy prezydencję w obszarze środowiska w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku i zadowolenia z osiągniętych efektów. Pokazaliśmy się jako sprawni organizatorzy, skuteczni negocjatorzy i dobrzy eksperci – podsumowuje ostatnie pół roku minister środowiska Marcin Korolec.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności