- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Ekolodzy nie wpuszczeni na konferencję w Sejmie dotyczącą klimatu (18718)
2015-07-15Drukuj
Reprezentanci organizacji ekologicznych nie otrzymali zgody na uczestnictwo w konferencji pt. "Zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne w świetle Encykliki Ojca Świętego Franciszka Laudato Si ", która odbędzie się 16 lipca w Sejmie.
Konferencja rozpocznie się od wystąpienia byłego ministra środowiska dr. Jana Szyszko oraz o. Tadeusza Rydzyka CSsR.
Okazuje się, że nie ma miejsca dla ekologow w dyskusji o klimacie.
Na liczne zapytania o uczestnictwo w konferencji przedstawiciele organizacji ekologicznych otrzymali odpowiedź odmowną, którą publikujemy w całości:
Szanowni Państwo
Jak informowaliśmy dnia 16 lipca 2015 roku, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej w Toruniu przy ścisłej współpracy z Parlamentarnym Zespołem ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, Klubem Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości, Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, NSZZ Solidarność oraz Samodzielną Pracownią Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW w Warszawie, organizuje w Sejmie RP konferencję naukową pt. „Zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne w świetle Encykliki Ojca Świętego Franciszka Laudato Si” o czym informowaliśmy w Naszym Dzienniku, Radiu Maryja i Telewizji Trwam, zapraszając do udziału. Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż reakcja Państwa była nadspodziewanie duża i setki osób wyraziły chęć uczestniczenia w tej konferencji.
Niestety z uwagi na ograniczoność miejsc w zarezerwowanej sali sejmowej z przykrością musimy poinformować, że zaledwie część z Państwa, z tych którzy najszybciej zareagowali na nasze zaproszenie, będzie mogła uczestniczyć w tej konferencji. Przykro nam poinformować, że w grupie tych osób dla których zabrakło miejsca, znalaźli się również Państwo. Serdecznie dziękując za chęć uczestnictwa, i jeszcze raz przepraszając za brak możliwości spotkania się w Sejmie, pragniemy poinformować, że materiały konferencyjne planujemy opublikować i będą one dostępne w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Szczęść Boże
W imieniu organizatorów, Prof. Jan Szyszko
Jak piszą organizatorzy konferencji:
„Głównym celem konferencji naukowej jest dialog między wszystkimi ludźmi, do którego zachęca nas Ojciec Święty Franciszek w odniesieniu do naszego wspólnego domu, jakim jest ziemia, poddawana globalnej degradacji.”
Konferencja dotycząca zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju bez udziału organizacji ekologicznych oraz klimatologów? No cóż, można i tak. Tylko dlaczego nazywać to spotkanie dialogiem?
Opis konferencji
16 lipca w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne w świetle Encykliki Ojca Świętego Franciszka Laudato Si”.
Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:30 w Sali Kolumnowej Sejmu. Otwarcia dokonają prof. dr hab. Jan Szyszko, były minister środowiska i o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor-Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Konferencja będzie się składać z dwóch części. Pierwsza została nazwana: „W kierunku ekologii integralnej”, natomiast druga: „Działalność gospodarcza a zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne”.
W pierwszej części konferencji wystąpią dwaj przedstawiciele dykasterii watykańskich: o. prof. dr hab. Zdzisław Kijas OFMConv., relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, ks. prał. Tomasz Trafny z Papieskiej Rady Kultury, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr i ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz.
W części drugiej wystąpią: prof. dr hab. Roman Niżnikowski z posłem Dariuszem Bąkiem; dr inż. Konrad Tomaszewski, prof. dr hab. Roman Dziedzic i prof. dr hab. Jan Szyszko przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy.
Głównym celem konferencji naukowej jest dialog między wszystkimi ludźmi, do którego zachęca nas Ojciec Święty Franciszek w odniesieniu do naszego wspólnego domu, jakim jest ziemia, poddawana globalnej degradacji.
Organizatorzy, przy udziale wybitnych polskich specjalistów z zakresu etyki i gospodarki, chcą ukazać jak żyć na co dzień nawróceniem ekologicznym i w sposób odpowiedzialny budować nasz wspólny dom, idąc tym samym za przykładem Ojca Świętego Franciszka. Jak czytamy w Laudato Si, człowiek nie jest uprawniony do grabienia ziemi, choć jej obecny stan to rozpaczliwe wołanie o pomoc.
- Obowiązkiem naszym – każdego katolika, każdego chrześcijanina – jest poważny, odpowiedzialny stosunek w tych wszystkich trzech stronach: Bóg, bliźni i przyroda, która w tej interpretacji jest tym „ubogim”. Tym, który ponosi konsekwencje chciwości i nadmiernej eksploatacji – podkreśla o. dr Stanisław Jaromi, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.
Patronat nad konferencją naukową objęli ks. kard, Zenon Grocholewski, były Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego oraz ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Organizatorami są: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, Klub Parlamentarny PiS, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, NSZZ Solidarność oraz z Samodzielna Pracownia Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW w Warszawie.
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności