ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Kurtyka: Elektromobilność szansą na innowacje i rozwój gospodarki (19846)

2016-11-03

Drukuj
galeria

Fot. Pixabay

- Autobusy elektryczne stają się coraz bardziej powszechne. Ten obszar stanowi istotny element rozwoju elektromobilności w Polsce – mówił wiceminister energii Michał Kurtyka podczas panelu „Elektryczny autobus – szansa na polską specjalizację”.

Panel miał miejsce 26 października 2016 r. w trakcie zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju konferencji „Motoryzacja kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

Biorący udział w spotkaniu wiceminister Kurtyka podkreślał, że rozwój elektromobilność to szansa na wzrost innowacyjności polskiej gospodarki. – Rolą państwa jest tworzenie warunków do rozwoju innowacji. Dlatego razem z partnerami z rządu stawiamy na ten obszar, wspieramy jego rozwój – mówił.

Dodał, że ME przygotowało pakiet rozwiązań legislacyjnych które w sposób kompleksowy mają wesprzeć rozwój tego obszaru – W tej chwili dobiegają końca konsultacje propozycji opracowanych przez nas w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu. Chcemy aby dialog dotyczący kierunków rozwoju elektromobilności miał charakter stały. Dlatego będziemy rozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi tym tematem – powiedział. Podkreślił także, że istotną rolę w tym kontekście ma do odegrania sektor motoryzacyjny.

Podsekretarz stanu z ME zauważył również, że coraz więcej samorządów decyduje się na wymianę autobusów na elektryczne. – Władze lokalne potrzebują wsparcia w zakresie budowy infrastruktury i obsługi baterii. Konieczne jest wypracowanie nowych modeli biznesowych w tym obszarze – mówił wiceminister Kurtyka. Podkreślał, że ME wspólnie z Ministerstwem Rozwoju oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju chce wspierać wypracowanie takich modeli.

W trakcie konferencji na parkingu przed gmachem ministerstwa odbyła się również wystawa pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych zorganizowana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

ME

Źródło: http://www.reo.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej