- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Już wkrótce Dzień Ziemi! (19389)
2016-04-13Drukuj
24 kwietnia na warszawskim Polu Mokotowskim odbywa się coroczny festyn z okazji Dnia Ziemi. Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprezentuje na nim m.in. projekt KLIMAPOLKA.
Tegoroczny festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi odbędzie się pod hasłem "Palący Temat – Niska Emisja!". Festyn organizowany jest w niedzielę 24 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00 w Parku Pole Mokotowskie w Warszawie.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Chcemy przez program festynu edukować na temat jakości powietrza w Polsce, mówić, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka oraz uczyć, jakie działania podjąć, aby nastąpiła dobra zmiana. Przeciwdziałanie niskiej emisji, ale też emisji CO2 to bardzo aktualny temat, stan powietrza, w wielu miejscach w Polsce, budzi zastrzeżenia, wiele badań wskazuje bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia Polaków. Chcemy, aby odwiedzając nasz festyn każdy uczestnik - wiedział, czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania – indywidualne i zbiorowe należy podjąć, aby ją ograniczyć.
Gorąco zachęcamy Państwa do przyjścia 24 kwietnia na Pole Mokotowskie, w Warszawie, w godz. 10.00 – 18.00. Przez cały dzień czekać będzie na Państwa wiele atrakcji.
Przygotowaliśmy bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, Lasów Państwowych, od lat naszym silnym punktem programu jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych, w tym roku także zaprosimy Państwa do Stołu Darów Ziemi.
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju na tegorocznym Dniu Ziemi promować będzie przede wszystkim ten o nazwie KLIMAPOLKA. W projekcie "Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? KLIMAPOLKA prezentuje korzyści płynące z wdrażania gospodarki niskoemisyjnej również na poziomie lokalnym - dla samorządów, przedsiębiorców i indywidualnych gospodarstw domowych, czyli bezpośrednio dla każdego z nas.
W ramach prowadzonych na festynie działań Fundacja zaplanowała spotkania z ekspertami, konkursy wiedzy dla dzieci i dorosłych (z nagrodami) oraz rozdawnictwo publikacji InE. Drugi projekt, który promowany będzie podczas festynu to ADAPTCITY (pełna nazwa: Przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu miasta metropolitalnego przy wykorzystaniu mapy klimatycznej i partycypacji społecznej).
Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi będzie Polska Organizacja Turystyczna, która serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska i poznania laureatów polskiej edycji konkursu Eden. Więcej informacji na temat unikalnych miejsc w Polsce znajdą Państwo na stronie www.edenpolska.pl
Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały sadzonki rodzimych drzew, rozdanych będzie 5000 sadzonek. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi 2016, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.
Kraina Małych Przyjaciół Klimatu, czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne nt. ochrony powietrza i odnawialnych źródeł energii. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Astronomiczna lekcja o klimacie. Warsztaty eksperymentalne w plenerowym laboratorium.
Ciekawie zapowiada się stoisko naszego głównego finansującego – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odbędą się na nim wspólne układanie puzzli, domina, ekologiczne koło fortuny, konkursy plastyczne i warsztaty dla dzieci.
Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła będziemy, jak co roku zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. Wielka Zbiórka Remondis tradycyjnie uruchomiona zostanie na Stadionie Skra.
Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach, a na wspólnym stoisku Urzędu m. st. Warszawy, Lasów Miejskich Warszawy i Straży Miejskiej pokazywane będą min. badania miasta dotyczące poprawy powietrza oraz zademonstrowany samochód Ekopatrolu Straży Miejskiej do prowadzenia kontroli powietrza.
Już dziś serdecznie zapraszamy!
Źródło: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej
Podziel się swoją opinią
Zespół
Koordynatorka projektu
Agata Golec
Konkurs dla gimnazjalistów
Katarzyna Sołdaczuk
Promocja
Aleksandra Stępniak
Kontakt:
klimapolka@ine-isd.org.pl
Patronaty
Finansowanie
Projekt "Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)" jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Newsletter
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności