ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Klimatyczna bzdura roku 2016 – czy już zagłosowaliście? (19998)

2017-01-18

Drukuj
galeria

Jeszcze tylko do 23 stycznia można oddać głos na największą klimatyczną bzdurę roku 2016!

Pomimo pełnej zgodności liczących się w świecie instytucji i zespołów naukowych zajmujących się badaniami klimatu oraz przytłaczających dowodów naukowych potwierdzających, że dominującym czynnikiem odpowiedzialnym za globalne ocieplenie jest antropogeniczna emisja gazów cieplarnianych wielu Polaków wciąż żyje w klimatycznym Matrixie, nie tylko odrzucając stanowisko nauki, lecz wręcz dumnie obnosząc się ze swoją niewiedzą w mediach. Ich twierdzenia regularnie omawiane są w portalu NaukaoKlimacie.pl oraz podsumowywane w ramach plebiscytu Klimatyczna bzdura roku. W zeszłorocznym konkursie zwycięzcą głosowania internautów został minister środowiska, Jan Szyszko, ze swoją wypowiedzią na temat niezrównanych zalet polskiego dwutlenku węgla (zobacz szczegóły zeszłorocznej klasyfikacji).

Na stronie www.klimatycznabzduraroku.pl znajduje się lista tegorocznych nominacji wraz z krótkimi komentarzami. Zapraszamy do głosowania na wybranych kandydatów pomiędzy 14 a 23 stycznia. Oddawać głosy można raz na dobę. Przy okazji warto wziąć udział w konkursie na najlepsze uzasadnienia. Wyłoniony przez redakcję Nauki o klimacie zwycięzca otrzyma w nagrodę (do wyboru) monitor Iiyama 24" lub czytnik Kindle Paperwhite 3. Kolejnych 5 wyróżnionych osób - koszulki z logo Nauki o klimacie.

Źródło: www.klimatycznabzduraroku.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej