ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Polskie drogi oplecie sieć ładowarek (19920)

Maciej Stańczyk, Forbes
2016-12-08

Drukuj
galeria

Spółka Greenway Infrastructure Poland planuje wybudować stacje do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Punkty mają stanąć przy głównych trasach, żeby kierowcy mogli wybrać się autami zasilanymi na prąd w dalsze podróże.


Inwestycja ma kosztować ok. 2,2 mln euro. Pierwsze słupki tzw. szybkiego ładowania mają stanąć jeszcze w tym roku. W sumie do końca 2018 roku takich punktów ma być 75. Rozlokowane mają być wzdłuż autostrad i tras szybkiego ruchu, maksymalnie co 80 kilometrów, żeby umożliwić kierowcom płynny przejazd na długich dystansach i dać możliwość doładowania akumulatorów na trasie.

Słupki postawić zamierza Greenway Infrastructure Poland. To gdyńska spółka, będąca częścią słowackiej grupy Voltia, która u naszych południowych sąsiadów postawiła już sieć 25 punktów ładowania. Polska jest drugim rynkiem, na który postanowiła wejść grupa – polski oddział został zarejestrowany na początku 2016 roku. W kolejce czekają jeszcze m.in. Czechy i Węgry. 

Pełna treść artykułu: http://www.forbes.pl/przy-autostradach-powstana-stacje-do-ladowania-samochodow-elektrycznych,artykuly,209168,1,1.html


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej