ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Warsztaty

Wspólna praca gminom popłaca (19822)

2016-10-12

Drukuj

Wójt Gminy Jeziorzany oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej, które odbędą się 20 października 2016 r.

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.

Mamy na to dowody – a raczej Wy je macie – w swojej okolicy. Przyjdź na warsztaty, a pomożemy Ci je dostrzec!

Na warsztatach:

  • Zaprezentujemy technologie odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną i indywidualną.
  • Powiemy jakie korzyści można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które z nich najlepiej wybrać.
  • Nasi goście opowiedzą o korzyściach z własnych przedsięwzięć, o napotkanych barierach, procedurach i wielu innych praktycznych aspektach. 

Porozmawiamy o inwestycji zrealizowanej przez Porozumienie gmin „Dolina Zielawy”, czyli partnerstwo pięciu gmin: Jabłonia, Rossosza, Podedwórza, Sosnówki oraz Wisznic na rzecz wspólnego rozwoju oraz promocji swoich gmin na terenie województwa lubelskiego i w kraju.

Wspólne działanie pięciu gmin, które wybudowały i użytkują największą farmę fotowoltaiczną w lubelskim, zapewnia lokalne bezpieczeństwo energetyczne, gwarantuje dodatkowy przychód, a także sprzyja budowaniu proekologicznego wizerunku jednostek samorządu.

Warsztaty odbędą się 20 października 2016 r. w godz. 11.00 – 15.00 w Urzędzie Gminy Jeziorzany

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: a.golec@ine-isd.org.pl tel. 22 851 04 03

 

Szczegółowy program spotkania poniżej.


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej