ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Zielone miejsca pracy a Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - debata online (19944)

2016-12-13

Drukuj
galeria

Jakie szanse i możliwości rozwoju zielonych miejsc pracy stwarza Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju? Zapraszamy do udziału w debacie online 19 grudnia w godz. 11.00-12.30.

W Polsce pokutuje przekonanie, że polityka klimatyczna jest zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Nic bardziej mylnego. Polityka klimatyczna stymuluje rozwój gospodarczy, ale w sposób niskoemisyjny.

Zmiany na rynku pracy są jednym z nieodłącznych elementów niskoemisyjnej transformacji. Zazielenienie gospodarki tworzy nowe rynki oraz zwiększa popyt na dobra i usługi przyjazne środowisku, a wraz z nimi – kreuje nowe miejsca pracy. Kluczowe obszary dla rozwoju zielonych miejsc pracy w Polsce to obecnie poprawa efektywności energetycznej oraz energetyka rozproszona.

O tym, jakie szanse i możliwości rozwoju zielonych miejsc pracy stwarza Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju dyskutować będą:

  • Piotr Żuber, Ministerstwo Rozwoju (ekspert prowadzący),
  • Anna Bartczak, Warszawski Ośrodek Ekonomii Ekologicznej, Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych,
  • Maria Dreger, Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości,
  • Leszek Drogosz, Biuro Infrastruktury Urzędu M. St. Warszawy,
  • Andrzej Kassenberg, Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz gospodarczy, Paweł Sołtys.

Główne załozenia i tezy do debaty można znaleźć TUTAJ.

 

Debata będzie transmitowana na żywo na stronie: www.chronmyklimat.pl/debata.

Zapraszamy do oglądania i aktywnego udziału – istnieje możliwość zadawania pytań!

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem „W kierunku niskoemisyjnej transformacji rynku pracy” opracowanym przez Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Warszawskim Instytutem Studiów Ekonomicznych w ramach projektu Niskoemisyjna Polska 2015.

Informacje na temat  Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju są dostępne na stronie Ministerstwa Rozwoju. Projekt Strategii można pobrać TUTAJ.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej