ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Rodzinna niedziela w Muzeum Wsi Kieleckiej z Klimapolką (19880)

2016-10-10

Drukuj
galeria

Tym razem przedstawiciele zespółu Klimapolki odwiedzili województwo świętokrzyskie, gdzie na pikniku w Muzeum Wsi Kieleckiej promowali projekt i zachęcali do udziału w planowanych warsztatach.

Pomimo dającej się już we znaki chłodnej jesieni na imprezie nie zabrakło odwiedzających. Uczestnicy festynu zaglądający do naszego stoiska mogli się dowiedzieć czy warto i w jaki sposób najkorzystniej stosować odnawialne źródła energii w swoim gospodarstwie, jak zadbać o to, aby miasto było bardziej przyjazne dla klimatu i dla mieszkańców a także jaki dom zużywa minimalną ilość energii.

Podczas rozmów z uczestnikami festynu opowiadaliśmy o projekcie Klimapolka, o możliwościach i szansach jakie daje wdrażanie gospodarki niskoemisyjnej na poziomie lokalnym – zarówno poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii, jak i poprawę efektywności energetycznej.

   

Zachęcaliśmy również do udziału w warsztatach, które już wkrótce odbędą się w najbliższej okolicy - 17 października w Podzamczu k/Chęcin i 18 października w Starachowicach.

   

Osoby zainteresowane udziałem w naszych warsztatach zachęcamy do śledzenia strony internetowej projektu www.chronmyklimat.pl/klimapolka, gdzie na bieżąco pojawią się szczególy dotyczące planowanych spotkań. W województwie świętokrzyskim poprowadzimy trzy niezależne spotkania. Dodatkowo również w województwach łódzkim, lubelskim i mazowieckim odbędą się po trzy spotkania.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej