ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Polityka klimatyczna szansą dla Polski [audycja radiowa] (19447)

2016-04-14

Drukuj
galeria

źródło: pixabay.com, Creative Commons CC0

Eksperci Instytutu na rzecz Ekorozwoju o projekcie Klimapolka i korzyściach płynących z wdrażania gospodarki niskoemisyjnej w audycji radiowej radia ZET Gold.

„Nasz projekt ma na celu zaprezentowanie szerokich korzyści z wdrażania polityki klimatycznej i gospodarki niskoemisyjnej również na poziomie lokalnym” – o Klimapolce mówiła Agata Golec, koordynatorka projektu.

Korzyści z wdrażania polityki klimatycznej oraz jej różne aspekty przedstawił dr Andrzej Kassenberg, ekspert Instytutu na rzecz Ekorozwoju: „…mamy i drugi wymiar tej polityki, bardziej nam bliski..” – lokalne oraz indywidualne działania na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych, generują przede wszystkim dużą oszczędność zużycia energii, a tym samym znacznie zmniejszają koszty jej użytkowania.

 

 

 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej