ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

O tym jak gmina może zachęcać mieszkańców do proklimatycznych inwestycji (19821)

2016-10-14

Drukuj

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej, które odbędą się 28 października 2016 r.

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.

Mamy na to dowody – a raczej Wy je macie – w swojej okolicy. Zapraszamy na warsztaty, podczas których pomagamy je dostrzec!

Na warsztatach:

  1. Zaprezentujemy technologie odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną i indywidualną.
  2. Powiemy jakie korzyści można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które z nich najlepiej wybrać.
  3. Nasi goście opowiedzą o korzyściach z własnych przedsięwzięć, o napotkanych barierach, procedurach i wielu innych praktycznych aspektach. Z przedstawicielami gminy Kleszczów porozmawiamy o tym w jaki sposób można wspierać i zachęcać mieszkańców do proklimatycznych inwestycji - inwestycji, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, komfortu życia, ale również - wymiernych korzyści finansowych.
 

Warsztaty odbędą się 28 października 2016 r. w godz. 11.00 – 15.00 w Hotelu Santin w Bełchatowie, ul. Mielczarskiego 35C

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: a.golec@ine-isd.org.pl tel. 22 851 04 03

Szczegółowy program spotkania w zaproszeniu poniżej.


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej