ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Klimatyczny biznes - jak to działa? (20026)

2016-12-12

Drukuj
galeria

Warsztaty w Kielcach odbyły się 8 grudnia 2016 r. na Wydziale  Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej. Głównym tematem spotkania był związek polityki klimatycznej z rynkiem pracy.

Ekspert Instytutu na rzecz Ekorozwoju dr Andrzej Kassenberg szeroko omówił nie tylko kwestie związane ze zmianami klimatu, ale również pokazał, że zmiany na rynku pracy są jednym z nieodłącznych elementów niskoemisyjnej transformacji. Zazielenienie gospodarki tworzy nowe rynki oraz zwiększa popyt na dobra i usługi przyjazne środowisku, a wraz z nimi – kreuje nowe miejsca pracy.

Pan Sebastian Pucułek z Climate-KIC wyjaśnił, jak innowacyjne startupy mogą włączyć się w ochronę klimatu. Była to również okazja do tego, aby dowiedzieć się, jak stworzyć własny startup oraz gdzie szukać wsparcia merytorycznego i finansowego.

Uczestnicy mieli też okazję zwiedzić eksperymentalny budynek Energis. O zastosowanych w nim rozwiązaniach szczegółowo opowiedział prof. Jerzy Piotrowski.

W warsztatach udział wzięli między innymi pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej oraz Uniwersytetu Techniczno-humanistycznego w Radomiu. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla młodych ludzi inspiracją do poszukiwania swojej ścieżki zawodowej w obszarze zielonej gospodarki.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej