ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Klimapolka na dożynkach w Jeziorzanach (19764)

2016-09-19

Drukuj
galeria

Zespół projektu Klimapolka wziął udział w festynie w gminie Jeziorzany, a już wkrótce wszystkich mieszkańców Jeziorzan i okolic zaprosimy na warsztaty poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej.

 

Przełom sierpnia i września to okres, kiedy w wielu polskich gminach świętuje się dożynki - uroczyste obchody zakończenia żniw. Organizowane wówczas festyny są okazją do spotkania całej społeczności gminy, promocji regionalnych produktów, wspólnych rozmów i zabawy. Na jednym z takich spotkań postanowiliśmy przedstawić projekt Klimapolka.

 

   

W ubiegłą niedzielę, 18 września, wzięliśmy udział w festynie „ Dożynki Gminne 2016 w gminie Jeziorzany”. Podczas rozmów z mieszkańcami opowiadaliśmy o projekcie, o możliwościach i szansach jakie daje lokalne wdrażanie gospodarki niskoemisyjnej – zarówno poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii, jak i poprawę efektywności energetycznej. Zachęcaliśmy również do udziału w warsztatach, które w najbliższym czasie będziemy prowadzić właśnie w Jeziorzanach. Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy mieli ochotę zmierzyć się z naszymi konkursowymi zadaniami mieli możliwość wygrania nagród.

   

Również dzieci po krótkiej rozmowie z ekspertem i odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów oszczędzania energii i źródeł „czystej energii” otrzymywały kolorowe upominki.

   

 

Osoby zainteresowane udziałem w naszych warsztatach zachęcamy do śledzenia strony internetowej projektu www.chronmyklimat.pl/klimapolka, gdzie wkrótce pojawią się szczególy dotyczące planowanych spotkań. W województwie lubelskim poprowadzimy trzy niezależne spotkania - jedno własnie w Jeziorzanach. Dodatkowo również w województwach swiętokrzyskim, lubelskim i mazowieckim odbędą się po trzy spotkania.

Dziękujemy Wójtowi gminy Jeziorzany, przedstawicielom Urzędu Gminy oraz mieszkańcom za wspaniałą gościnę.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej