ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Jakie lokalne korzyści niesie za sobą realizacja polityki klimatycznej? Zapraszamy na konferencję! (19982)

2017-01-11

Drukuj

Instytut na rzecz Ekorozwoju serdecznie zaprasza na konferencję pt. "Globalny problem a rozwiązania lokalne czyli praktyczne aspekty polityki klimatycznej".

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2017 r. w godz. 10.00 – 15.00 w Centrum konferencyjnym Zielna, ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa.

Konferencja jest podsumowaniem projektu „Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)” realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju ze środków NFOŚiGW.

Podczas konferencji wspólnie zastanowimy się, co zrobić, aby lepiej wykorzystać potencjał lokalnej polityki klimatycznej. W programie, oprócz podsumowania przeprowadzonego projektu, przewidujemy omówienie źródeł finansowania lokalnych przedsięwzięć służących ochronie klimatu i prezentację dobrych przykładów działań w tym zakresie, jak również panel dyskusyjny dotyczący poziomu świadomości społecznej w obszarze korzyści związanych z realizacją polityki klimatycznej.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. wybitni eksperci z dziedziny badania świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska i klimatu, osoby specjalizujące się w funduszach europejskich i programach operacyjnych oraz przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej lub OZE i opowiedzą o korzyściach, jakie przyniosły im te inwestycje.

Konferencja będzie doskonałą okazją do zdobycia informacji dotyczących możliwości wsparcia inwestycji w rozwój gospodarki niskoemisyjnej, a przede wszystkim miejscem wymiany doświadczeń i dyskusji na temat przyszłości polityki klimatycznej na poziomie lokalnym w Polsce.

Zgłoszenia na konferencję przyjmujemy do 19 stycznia 2017 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.chronmyklimat.pl/rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej