ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Gospodarka o obiegu zamkniętym daje szansę na niskoemisyjny rozwój kraju (19708)

2016-07-28

Drukuj
galeria

Gospodarka o obiegu zamkniętym to nie tylko zwiększony poziom recyklingu, ale zmiana systemowa. To całkowita zmiana myślenia o gospodarce, zrezygnowanie z systemu liniowego, w którym z jednej strony dostarczamy zasoby, a z drugiej odbieramy odpady. 

W przypadku obiegu zamkniętego zarówno surowce, jak i produkty są jak najdłużej zatrzymywane. Możliwe jest to dzięki recyklingowi, ale również konserwacji, idei dzielenia się, dzięki odnawianiu produktów przemysłowych oraz wykorzystaniu zasobów odnawialnych zarówno do produkcji energii, jak i surowców biochemicznych.

O tym w jaki sposób polityka klimatyczna napędza rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym w naszym kraju i jakie z tego płyną korzyści rozmawiali uczestnicy debaty online:

  • Aleksander Śniegocki, Kierownik Projektu Energia i Klimat w WiseEuropa
  • Tobiasz Adamczewski, Ekspert ds. Klimatu i Energii w WWF Polska
  • Agata Staniewska, Zastępca dyrektora Departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan
  • Maciej Grabowski, były Minister Środowiska

Pełny zapis debaty dostępny TUTAJ

 

Szczegółowe tezy przygotowane do debaty dostępne są TUTAJ


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej