ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Eko-Piknik w Bełchatowie (19765)

2016-09-11

Drukuj
galeria

9 września KLIMAPOLKA odwiedziła Bełchatów. Mieszkańcy rozmawiali z nami o ochronie klimatu i energetyce przyjaznej środowisku.

Podczas pikniku ekologicznego połączonego z bełchatowskim Świętem Miodu zaprezentowaliśmy mieszkańcom projekt KLIMAPOLKA oraz inne działania Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Przy akompaniamencie Festiwalu Piosenki Ekologicznej uczestnicy festynu mogli się dowiedzieć, jak wykorzystać odnawialne źródła energii w swoim gospodarstwie, jak zadbać o to, aby miasto było bardziej przyjazne dla klimatu i dla mieszkańców a także jak zbudować dom, który będzie zużywał minimalna ilość energii.

Przy naszym stoisku nie zabrakło najmłodszych, którzy aktywnie uczestniczyli w konkursach i znajdywali odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania!

Zapraszaliśmy także na warsztaty o lokalnych korzyściach z polityki klimatycznej, które odbędą się jeszcze tej jesieni. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony w poszukiwaniu informacji oraz do zapisania się na nasz newsletter.

Serdecznie dziękujemy Staroście Bełchatowskiemu za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w Eko Pikniku!


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej