ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Działania proklimatyczne przynoszą wymierne korzyści finansowe [audycja radiowa] (19592)

2016-06-23

Drukuj
galeria

Prosta wymiana tradycyjnego oświetlenia ulicznego na ledowe to nie tylko korzyści dla środowiska ale przede wszystkim większy komfort i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i oszczędności finansowe dla gminy.

Gośćmi wczorajszej audycji radia Zet Gold były ekspertki Instytutu na rzecz Ekorozwoju: Agata Golec, koordynatorka projektu Klimapolka i Aleksandra Stępniak, specjalista ds. komunikacji w projekcie. 

Agata Golec opowiedziała o kolejnym dobrym przykładzie działań na rzecz ochrony klimatu, tym razem była to wymiana tradycyjnych żarówek na LEDowe źródła światła w lampach ulicznych w gminie Pierzchnica. Urząd gminy zdecydował się na te działanie m.in. z powodów finansowych, aby znacznie zminimalizować koszty oświetlenia.

Aleksandra Stępniak zachecała do zaglądania na stronę internetową projektu chronmyklimat.pl/klimapolka, na której prezentowane są również innw przykłady działań, które nie tylko wpisują się w budowę gospodarki niskoemisyjnej i ochronę klimatu, ale przede wszystkim przynoszą konkretne korzyści finansowe dla inwestorów, czy właścicieli.

Panie zapraszały również na cykl warsztatów, z którym juz od września projekt klimapolka ruszy w czterech województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim i lubelskim.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej