ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Czy warto inwestować w OZE? Zapraszamy na warsztaty! (20009)

2017-01-23

Drukuj

O korzyściach z inwestycji w niskoemisyjne rozwiązania oraz o możliwościach ich dofinansowania będziemy rozmawiać już 30 stycznia br. w Plichtowie (gmina Nowosolna).

W Polsce pokutuje przekonanie, że polityka klimatyczna jest zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Nic bardziej mylnego. Polityka klimatyczna stymuluje rozwój gospodarczy, ale w sposób niskoemisyjny.

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.

W projekcie „Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)” prezentujemy korzyści płynące z wdrażania gospodarki niskoemisyjnej również na poziomie lokalnym – dla samorządów, przedsiębiorców i indywidualnych gospodarstw domowych, czyli bezpośrednio dla każdego z nas.

Na warsztatach:

  • Zaprezentujemy korzyści, jakie niesie za sobą transformacja w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.
  • Omówimy możliwości uzyskania dofinansowania na instalacje odnawialnych źródeł energii i technologie zwiększające efektywność energetyczną.
  • Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, opowiedzą o poniesionych nakładach i zyskach z podjętych inwestycji.

Warsztaty odbędą się 30 stycznia 2017 r. w godz. 11.00 – 15.00 w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie (Plichtów 21, gmina Nowosolna, 92-701 Łódź).

Link do mapy TUTAJ.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: klimapolka@ine-isd.org.pl,  tel. 22 851 04 04.

LICZYMY NA PAŃSTWA OBECNOŚĆ!


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej