ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Budownictwo energooszczędne i pasywne to korzyści dla gminy oraz mieszkańców (19879)

2016-11-14

Drukuj

Wójt Gminy Klembów oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.

Mamy na to dowody – a raczej Wy je macie – w swojej okolicy. Przyjdź na warsztaty, a pomożemy Ci je dostrzec!

Na warsztatach:

  • Zaprezentujemy technologie odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną i indywidualną. 
  • Powiemy jakie korzyści można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które z nich najlepiej wybrać. 
  • Nasi goście opowiedzą o korzyściach z budownictwa pasywnego, o napotkanych barierach, procedurach i wielu innych praktycznych aspektach. 

Warsztaty odbędą się 22 listopada 2016 r. w godz. 11.00 – 15.00 w Dworze Klembów, Pieńki 22, 05-205 Klembów

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: klimapolka@ine-isd.org.pl tel. 22 851 04 03

Budynki pasywne cieszą się coraz większą popularnością. Zapotrzebowanie całkowite na energię zawartą w paliwie dla domu tego typu nie może przekroczyć 120 kWh/m2 /rok. Natomiast samo ogrzewanie nie powinno wymagać więcej energii niż 15 kWh/m2 /rok.

Budowa domu pasywnego to przyszłościowa inwestycja. Przegrzewanie w okresie letnim wcale nie musi stanowić problemu w przypadku budownictwa pasywnego. Jest to tylko kwestia odpowiedniego systemu chroniącego budynek przed wysoką temperaturą.

Wybudowana na terenie Zespołu Szkół Katolickich w Bydgoszczy sala gimnastyczna jest pod kilkoma względami nietypowa. Po pierwsze, została wzniesiona w standardzie budynku pasywnego. Po drugie, w szczególny sposób rozwiązano kwestię jej wyciszenia, co pozwoliło na dość niestandardowe usytuowanie – bezpośrednio nad salami dydaktycznymi.

Warsztaty KLIMAPOLKA to doskonała okazja do tego, aby dowiedzieć się więcej o budownictwie energooszczędnym i pasywnym oraz stosowanych w nim technologiach.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji oraz program spotkaniu w zaproszeniu poniżej.

Mapa dojazdu do Dworu Klembów --> TUTAJ


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej