ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Biogospodarka szansą dla regionu? Zapraszamy na warsztaty! (19906)

2016-11-24

Drukuj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty o możliwościach rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w oparciu o odnawialne źródła energii – i nie tylko!

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.

Mamy na to dowody – a raczej Wy je macie – w swojej okolicy. Przyjdź na warsztaty, a pomożemy Ci je dostrzec!

Warsztaty odbędą się 14 grudnia 2016 r. w godz. 11.00 – 15.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach (mała aula, budynek F).

Na spotkaniu:

  • Zaprezentujemy korzyści jakie niesie za sobą transformacja w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.
  • Omówimy technologie odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną  i indywidualną.
  • Powiemy jakie korzyści można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które z nich najlepiej wybrać.
  • Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wykorzystania biomasy, opowiedzą o poniesionych nakładach, możliwych źródłach dofinansowania i zyskach z podjętych inwestycji.

 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: klimapolka@ine-isd.org.pl,  tel. 22 851 04 03

Zaproszenie wraz z programem spotkania można pobrać TUTAJ.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej