- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Targi w eko-klimacie zakończone (11787)
2010-12-15Drukuj
Prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, pokazy maszyn w ruchu, rozmowy biznesowe prowadzone na stoiskach oraz blisko 50 specjalistycznych konferencji i warsztatów – tak wyglądały tegoroczne edycje Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, które odbyły się w Poznaniu w dniach 23-26 listopada 2010 r.
Na cztery dni Poznań zamienił się w europejskie centrum informacji związanej z ekologią, efektywnym wykorzystaniem energii oraz gospodarką odpadami i recyklingiem. Ekspozycja targów POLEKO i KOMTECHNIKA zajęła łącznie powierzchnię ponad 15 000 m2 i zgromadziła około 700 wystawców i firm reprezentowanych z 20 krajów: Austrii, Australii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Japonii, Kanady, Lichtensteinu, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją targów POLEKO objął Minister Środowiska, dr hab. inż. Andrzej Kraszewski.
Ekspozycję targową odwiedziło blisko 20 tysięcy zwiedzających. Mieli oni okazję zapoznać się z prezentowanymi przez wystawców najnowszymi produktami i technologiami z zakresu ochrony środowiska. Targi cieszyły się też ogromnym zainteresowaniem mediów zarówno branżowych, jak i lokalnych oraz ogólnopolskich. W sumie akredytowało się blisko 300 dziennikarzy.
Podczas Gali Otwarcia rozdano prestiżowe wyróżnienia: Złote Medale i nagrody Acantus Aureus. Złotym Medalem, wyróżnieniem przyznawanym najlepszym targowym produktom, uhonorowano 9 firm w ramach targów POLEKO oraz 3 uczestniczące w targach KOMTECHNIKA. W gronie laureatów Złotego Akanta znalazło się 12 firm. Nagroda ta jest przyznawana za stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.
W ramach POLEKO, podobnie jak w roku ubiegłym, funkcjonowały cztery salony: Salon Czystej Energii, Salon Recyklingu, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej oraz Salon Nauki dla Środowiska. Dodatkowym atutem targów był program wydarzeń, na który składało się kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji, seminariów, debat ale również wystaw, prezentacji i konkursów. Należy tu wymienić, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, Forum Czystej Energii – cykl codziennych seminariów poświęconych najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz Forum Recyklingu, którego tematem przewodnim było powtórne wykorzystanie materiałów oraz zmniejszenie produkcji odpadów.
„Finansowanie inwestycji środowiskowych” było tematem wiodącym tegorocznych targów POLEKO. Poświęcono tej tematyce seminarium zorganizowane w drugim dniu targowym przez Ministerstwo Środowiska.
Konferencja „Wsparcie inwestycji środowiskowych – finansowanie, procedura, alternatywne źródła wsparcia” przygotowana przez „Fundusze Europejskie” była kolejnym punktem programu, który wzbogacił program towarzyszący targom. Spotkanie to stało się źródłem wiedzy na temat sposobów sprawnego przeprowadzania inwestycji środowiskowych i metod pozyskiwania wsparcia finansowego na inwestycje skierowane na ochronę środowiska.
Po raz pierwszy w zakres tematyczny targów włączono dwa istotne zagadnienia: rewitalizację i rekultywację. Celem tego bloku tematycznego było pokazanie istniejących możliwości ponownego wykorzystania przestrzeni, zasobu środowiskowego ograniczonego i niezwykle cennego. Tej tematyki dotyczyła konferencja „Rewitalizacja odpowiedzią na wyzwania zrównoważonego rozwoju” zorganizowana przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. W czasie tego seminarium omówiono realizacje projektów odbudowy zdegradowanych obszarów środowiska oraz wyniki najnowszych badań naukowych opracowanych na obiektach pilotażowych. Wśród prelegentów znaleźli się wysokiej klasy specjaliści posiadający doświadczenie w badaniu terenów wymagających remediacji oraz w praktycznym wdrażaniu innowacyjnych metod i technologii rewitalizacji obszarów zniszczonych.
Wyjątkowo ciekawym punktem programu okazała się debata z udziałem ekspertów pod tytułem „Czy istnieją granice ochrony środowiska?”. W jej trakcie zabrali głos przedstawiciele mediów, instytucji państwowych, organizacji pozarządowych oraz inwestorzy. Gościliśmy m.in. prof. Macieja Nowickiego (b. minister środowiska), dr Andrzeja Patalasa (Autostrada Wielkopolska), dr Mariana Nickela (Business Centre Club, NICKEL, DEVELOPMENT), Jerzego Juszczyńskiego z Polskiego Klubu Ekologicznego oraz Tomasza Zubilewicza (TVN 24). Podczas spotkania poruszone zostały problemy związane z inwestycjami gospodarczymi i ich skutkami dla środowiska naturalnego. Debata o granicach ochrony środowiska zadebiutowała na targach POLEKO w tym roku, będąc swoistym zaproszeniem do rozmowy i wspólnego poszukiwania kompromisowych rozwiązań godzących opinie i interesy różnych środowisk. Już teraz planowana jest kontynuacja tej debaty podczas przyszłorocznych targów.
Po raz pierwszy w POLEKO udział wzięła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej z Poznania, prezentując sprzęt oraz procedury działania podczas akcji związanych z klęskami żywiołowymi. Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowali dwudniową konferencję techniczną „Przeciwdziałanie poważnym awariom przemysłowym”, której towarzyszył pokaz ratownictwa chemiczno-ekologicznego.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się cykl spotkań Glob Pełen Energii. Podczas czterech dni targowych zaproszeni eksperci świata nauki, przemysłu oraz pasjonaci interesujący się odnawialnymi źródłami energii, w tym m. in. Pascal Brodnicki i Tomasz Zubilewicz, przybliżali wszystkim zainteresowanym zagadnienia dotyczące energetyki geotermalnej, słonecznej, wiatrowej i wodnej. Wydarzenie to składało się z kilku części, w których zaprezentowane zostały poszczególne źródła energii odnawialnej oraz technologie ich pozyskiwania.
Ekspozycje targowe uatrakcyjniły oficjalne wystąpienia narodowe, zorganizowane pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych, które przedstawiły kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Swoje ekspozycje przygotowały: Austria, Czechy, Kanada, Niemcy, Norwegia i Szwajcaria. Ambasada Norwegii przygotowała ponadto niespodziankę dla wszystkich miłośników ekologii odwiedzających Poznań, konkurs pod hasłem „Segreguj odpady opakowaniowe – wygraj wycieczkę do Norwegii”. Wystarczyło wrzucić pustą butelkę PET lub puszkę do jednego z trzech automatów zainstalowanych w pawilonach targowych, wypełnić kupon z pytaniem quizowym i wygrać atrakcyjną nagrodę, w tym najcenniejszą - wycieczkę do Norwegii.
Rekordowa Komtechnika
O ponad 100% większą powierzchnią w porównaniu do ubiegłego roku mogły się pochwalić targi KOMTECHNIKA. Udział w nich wzięli czołowi liderzy branży, prezentujący najnowocześniejsze urządzenia i pojazdy służące do utrzymania czystości i porządku ulic, a także placów oraz zieleni miejskiej.
Ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem pokazuje, że istnieje potrzeba komunikacji pomiędzy dostawcami techniki i technologii komunalnej, a profesjonalistami z jednostek samorządowych, zakładów utrzymania czystości oraz przedsiębiorstw świadczących usługi komunalne.
W ramach KOMTECHNIKI odbyły się widowiskowe pokazy pojazdów komunalnych na żywo - City Truck Show. Na otwartej przestrzeni targowej zwiedzający każdego dnia mogli zobaczyć m.in. pracujące zamiatarki uliczne, ładowarki, rębarki czy ciągniki komunalne. Wydarzenie to miało na celu promocję prezentowanych marek wśród osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami z tej dziedziny.
Opinie wystawców
Tegoroczne targi zakończyły się sukcesem, o którego wielkości mogą świadczyć pozytywne opinie wystawców.
„Jest to dla nas piąta impreza z rzędu. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można spotkać wszystkich praktycznie naszych klientów (…). Przede wszystkim gruntownie poznajemy branżę, dowiadujemy się o tym jakie problemy ją nękają i (…) de facto finalizujemy kontrakty – sprzedajemy maszyny. Po to tu jesteśmy” – tak ocenił targi POLEKO Michał Chołuj, dyrektor firmy Hammel Polska Sp. z o.o.
Zagraniczni wystawcy równie entuzjastycznie wypowiadają się o uczestnictwie w poznańskim spotkaniu branży ochrony środowiska. Ewa Kwast z Ambasady Królestwa Norwegii zapewniła: „Warto brać udział w targach POLEKO. Nasze norweskie firmy od kilku lat uczestniczą w POLEKO. Za każdym razem (…) podkreślają to, że są zadowolone z udziału (…). Jest możliwość spotkania się z dużą liczbą kontrahentów”.
„Targi generalnie spełniły nasze oczekiwania. Przewidywaliśmy trochę utrudnień w związku z tym, że ich termin pokrywał się z datą wyborów samorządowych. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku będzie to jeszcze większe i bardziej udane wydarzenie – podsumował targi KOMTECHNIKA Paweł Bawolski z firmy Korbanek sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego. – Już dziś oceniamy, że w 2011 roku na pewno weźmiemy udział w targach i będziemy mieć większe stoisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Te nowe kontakty, które pozyskaliśmy pozwalają na sprzedaż w ciągu najbliższych tygodni kilkunastu maszyn”.
Targi POLEKO oraz KOMTECHNIKA to nie tylko spotkania profesjonalistów branży ekologicznej oraz największe targowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. To również targi wiedzy, pełniące ważną funkcje społeczną. To tutaj bowiem niezwykle intensywnie promowane są postawy proekologiczne, które w przyszłości mają szansę zmienić mentalność pokoleń.
źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
www.poleko.mtp.pl, www.komtechnika.pl
Portal ChronmyKlimat.pl był partnerem medialnym wydarzenia.
Ekspozycję targową odwiedziło blisko 20 tysięcy zwiedzających. Mieli oni okazję zapoznać się z prezentowanymi przez wystawców najnowszymi produktami i technologiami z zakresu ochrony środowiska. Targi cieszyły się też ogromnym zainteresowaniem mediów zarówno branżowych, jak i lokalnych oraz ogólnopolskich. W sumie akredytowało się blisko 300 dziennikarzy.
Podczas Gali Otwarcia rozdano prestiżowe wyróżnienia: Złote Medale i nagrody Acantus Aureus. Złotym Medalem, wyróżnieniem przyznawanym najlepszym targowym produktom, uhonorowano 9 firm w ramach targów POLEKO oraz 3 uczestniczące w targach KOMTECHNIKA. W gronie laureatów Złotego Akanta znalazło się 12 firm. Nagroda ta jest przyznawana za stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.
W ramach POLEKO, podobnie jak w roku ubiegłym, funkcjonowały cztery salony: Salon Czystej Energii, Salon Recyklingu, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej oraz Salon Nauki dla Środowiska. Dodatkowym atutem targów był program wydarzeń, na który składało się kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji, seminariów, debat ale również wystaw, prezentacji i konkursów. Należy tu wymienić, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, Forum Czystej Energii – cykl codziennych seminariów poświęconych najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz Forum Recyklingu, którego tematem przewodnim było powtórne wykorzystanie materiałów oraz zmniejszenie produkcji odpadów.
„Finansowanie inwestycji środowiskowych” było tematem wiodącym tegorocznych targów POLEKO. Poświęcono tej tematyce seminarium zorganizowane w drugim dniu targowym przez Ministerstwo Środowiska.
Konferencja „Wsparcie inwestycji środowiskowych – finansowanie, procedura, alternatywne źródła wsparcia” przygotowana przez „Fundusze Europejskie” była kolejnym punktem programu, który wzbogacił program towarzyszący targom. Spotkanie to stało się źródłem wiedzy na temat sposobów sprawnego przeprowadzania inwestycji środowiskowych i metod pozyskiwania wsparcia finansowego na inwestycje skierowane na ochronę środowiska.
Po raz pierwszy w zakres tematyczny targów włączono dwa istotne zagadnienia: rewitalizację i rekultywację. Celem tego bloku tematycznego było pokazanie istniejących możliwości ponownego wykorzystania przestrzeni, zasobu środowiskowego ograniczonego i niezwykle cennego. Tej tematyki dotyczyła konferencja „Rewitalizacja odpowiedzią na wyzwania zrównoważonego rozwoju” zorganizowana przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. W czasie tego seminarium omówiono realizacje projektów odbudowy zdegradowanych obszarów środowiska oraz wyniki najnowszych badań naukowych opracowanych na obiektach pilotażowych. Wśród prelegentów znaleźli się wysokiej klasy specjaliści posiadający doświadczenie w badaniu terenów wymagających remediacji oraz w praktycznym wdrażaniu innowacyjnych metod i technologii rewitalizacji obszarów zniszczonych.
Wyjątkowo ciekawym punktem programu okazała się debata z udziałem ekspertów pod tytułem „Czy istnieją granice ochrony środowiska?”. W jej trakcie zabrali głos przedstawiciele mediów, instytucji państwowych, organizacji pozarządowych oraz inwestorzy. Gościliśmy m.in. prof. Macieja Nowickiego (b. minister środowiska), dr Andrzeja Patalasa (Autostrada Wielkopolska), dr Mariana Nickela (Business Centre Club, NICKEL, DEVELOPMENT), Jerzego Juszczyńskiego z Polskiego Klubu Ekologicznego oraz Tomasza Zubilewicza (TVN 24). Podczas spotkania poruszone zostały problemy związane z inwestycjami gospodarczymi i ich skutkami dla środowiska naturalnego. Debata o granicach ochrony środowiska zadebiutowała na targach POLEKO w tym roku, będąc swoistym zaproszeniem do rozmowy i wspólnego poszukiwania kompromisowych rozwiązań godzących opinie i interesy różnych środowisk. Już teraz planowana jest kontynuacja tej debaty podczas przyszłorocznych targów.
Po raz pierwszy w POLEKO udział wzięła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej z Poznania, prezentując sprzęt oraz procedury działania podczas akcji związanych z klęskami żywiołowymi. Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowali dwudniową konferencję techniczną „Przeciwdziałanie poważnym awariom przemysłowym”, której towarzyszył pokaz ratownictwa chemiczno-ekologicznego.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się cykl spotkań Glob Pełen Energii. Podczas czterech dni targowych zaproszeni eksperci świata nauki, przemysłu oraz pasjonaci interesujący się odnawialnymi źródłami energii, w tym m. in. Pascal Brodnicki i Tomasz Zubilewicz, przybliżali wszystkim zainteresowanym zagadnienia dotyczące energetyki geotermalnej, słonecznej, wiatrowej i wodnej. Wydarzenie to składało się z kilku części, w których zaprezentowane zostały poszczególne źródła energii odnawialnej oraz technologie ich pozyskiwania.
Ekspozycje targowe uatrakcyjniły oficjalne wystąpienia narodowe, zorganizowane pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych, które przedstawiły kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Swoje ekspozycje przygotowały: Austria, Czechy, Kanada, Niemcy, Norwegia i Szwajcaria. Ambasada Norwegii przygotowała ponadto niespodziankę dla wszystkich miłośników ekologii odwiedzających Poznań, konkurs pod hasłem „Segreguj odpady opakowaniowe – wygraj wycieczkę do Norwegii”. Wystarczyło wrzucić pustą butelkę PET lub puszkę do jednego z trzech automatów zainstalowanych w pawilonach targowych, wypełnić kupon z pytaniem quizowym i wygrać atrakcyjną nagrodę, w tym najcenniejszą - wycieczkę do Norwegii.
Rekordowa Komtechnika
O ponad 100% większą powierzchnią w porównaniu do ubiegłego roku mogły się pochwalić targi KOMTECHNIKA. Udział w nich wzięli czołowi liderzy branży, prezentujący najnowocześniejsze urządzenia i pojazdy służące do utrzymania czystości i porządku ulic, a także placów oraz zieleni miejskiej.
Ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem pokazuje, że istnieje potrzeba komunikacji pomiędzy dostawcami techniki i technologii komunalnej, a profesjonalistami z jednostek samorządowych, zakładów utrzymania czystości oraz przedsiębiorstw świadczących usługi komunalne.
W ramach KOMTECHNIKI odbyły się widowiskowe pokazy pojazdów komunalnych na żywo - City Truck Show. Na otwartej przestrzeni targowej zwiedzający każdego dnia mogli zobaczyć m.in. pracujące zamiatarki uliczne, ładowarki, rębarki czy ciągniki komunalne. Wydarzenie to miało na celu promocję prezentowanych marek wśród osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami z tej dziedziny.
Opinie wystawców
Tegoroczne targi zakończyły się sukcesem, o którego wielkości mogą świadczyć pozytywne opinie wystawców.
„Jest to dla nas piąta impreza z rzędu. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można spotkać wszystkich praktycznie naszych klientów (…). Przede wszystkim gruntownie poznajemy branżę, dowiadujemy się o tym jakie problemy ją nękają i (…) de facto finalizujemy kontrakty – sprzedajemy maszyny. Po to tu jesteśmy” – tak ocenił targi POLEKO Michał Chołuj, dyrektor firmy Hammel Polska Sp. z o.o.
Zagraniczni wystawcy równie entuzjastycznie wypowiadają się o uczestnictwie w poznańskim spotkaniu branży ochrony środowiska. Ewa Kwast z Ambasady Królestwa Norwegii zapewniła: „Warto brać udział w targach POLEKO. Nasze norweskie firmy od kilku lat uczestniczą w POLEKO. Za każdym razem (…) podkreślają to, że są zadowolone z udziału (…). Jest możliwość spotkania się z dużą liczbą kontrahentów”.
„Targi generalnie spełniły nasze oczekiwania. Przewidywaliśmy trochę utrudnień w związku z tym, że ich termin pokrywał się z datą wyborów samorządowych. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku będzie to jeszcze większe i bardziej udane wydarzenie – podsumował targi KOMTECHNIKA Paweł Bawolski z firmy Korbanek sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego. – Już dziś oceniamy, że w 2011 roku na pewno weźmiemy udział w targach i będziemy mieć większe stoisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Te nowe kontakty, które pozyskaliśmy pozwalają na sprzedaż w ciągu najbliższych tygodni kilkunastu maszyn”.
Targi POLEKO oraz KOMTECHNIKA to nie tylko spotkania profesjonalistów branży ekologicznej oraz największe targowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. To również targi wiedzy, pełniące ważną funkcje społeczną. To tutaj bowiem niezwykle intensywnie promowane są postawy proekologiczne, które w przyszłości mają szansę zmienić mentalność pokoleń.
źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
www.poleko.mtp.pl, www.komtechnika.pl
Portal ChronmyKlimat.pl był partnerem medialnym wydarzenia.
Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności