- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
W Ciechanowie powstanie Eko Farma Miejska (21929)
PAP2021-07-02
Drukuj
W Ciechanowie seniorzy tworzą Eko Farmę Miejską, gdzie uprawy prowadzone będą bez pestycydów. To projekt, którego celem jest aktywizacja osób w wieku 60+ i jednocześnie umożliwienie im korzystania ze zdrowej, ekologicznej żywności, owoców i warzyw - informuje Urząd Miasta.
Jak przekazał ciechanowski samorząd, Eko Farma Miejska powstaje w sąsiedztwie miejskiej krytej pływalni, a seniorzy, którzy będą w najbliższym czasie spełniać swoje ogródkowe pasje na farmie, po pobycie na niej mogą też skorzystać z rekreacji na basenie.
"Rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu Aktywny Senior. Osoby w wieku 60+ tworzą w mieście ekologiczną farmę. Projekt mający na celu aktywizację seniorów obejmuje też regularne zajęcia rekreacyjne na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest realizowany w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi i promocji zdrowia Ciechanowian" - oznajmił Urząd Miasta Ciechanowa.
Jak podkreślono w informacji, "pomysłodawcy projektu, Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne "Studio", planują zaprosić do współpracy wszystkich chętnych mieszkańców Ciechanowa, co umożliwi integrację międzypokoleniową mieszkańców miasta" - np. na Eko Farmie Miejskiej będą mogły odbywać się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o ekologii.
W informacji o nowym projekcie realizowanym w Ciechanowie wyjaśniono, iż Eko Farma Miejska nie tylko zapewni seniorom zdrową, ekologiczną, naturalną żywność bez pestycydów, jak warzywa i owoce uprawiane w permakulturze, ale umożliwi też wzmocnienie relacji sąsiedzkich oraz wspólne i aktywne spędzanie czasu.
"W celu utworzenia Eko Farmy Miejskiej zakupiono donice do upraw ziół, warzyw i kwiatów, niezbędne narzędzia do pielęgnacji oraz ziemię. Chętni do aktywnego uprawiania na niej roślin otrzymają nasiona i sadzonki" - zaznaczył ciechanowski samorząd.
Według ciechanowskiego Urzędu Miasta, w realizację projektu zaangażowani zostaną wolontariusze, osoby znające się na ekologicznych uprawach i mające doświadczenie w tworzeniu farm miejskich, przy czym ich praca będzie polegała m.in. na bieżącym utrzymaniu Eko Farmy Miejskiej.
Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE
Informacje dotyczące aktywności seniorów otrzymujesz od nas w ramach prowadzonego przez Instytut na rzecz Ekrozwoju projektu "#klimaSENIORE - aktywizacja seniorów na rzecz klimatu", który jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Podobne artykuły
- Jakie rozwiązania projektowe ukształtują miasta przyszłości?
Światowe prognozy ludności miast rodzą wiele wyzwań w kontekście projektowania. Szacuje się, że obecnie ponad połowa populacji mieszka w miastach, a do 2039 roku zamieszka w nich przeszło 60%. Co więcej, do tego czasu ukształtują się minimum 43 megamiasta, czyli metropolie liczące więcej niż 10 milion ó w mieszkańc ó w. Architekci i urbaniści stoją dziś przed zadaniem takiego planowania, kt ó re zar ó wno uwzględni tak duży napływ ludzi, jak i wymagania estetyczne czy wpływ na zmiany klimatu. Co okaże się kluczowe w światowej architekturze?
Więcej
- Perspektywa światowych przemian energetycznych: ścieżka 1,5°C - raport IRENA
World Energy Transitions Outlook wyznacza drogę dla świata do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego i powstrzymania tempa zmian klimatycznych poprzez przekształcenie globalnego krajobrazu energetycznego. Niniejszy raport przedstawia opcje ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C i doprowadzenia emisji CO2 do zera netto do 2050 r., oferując szczegółowe informacje na temat wyborów technologicznych, potrzeb inwestycyjnych, ram politycznych i społeczno-gospodarczych skutków osiągnięcia zrównoważonego, odpornego i integracyjna przyszłość energetyczna.
Więcej
- UE musi przygotować swój nadchodzący pakiet legislacyjny w sprawie klimatu i energii "Fit for 1.5°C"
Europa post-COVID musi podjąć znacznie więcej wysiłków, jeśli chodzi o przeciwdziałanie zmianie klimatu. Nawet przy niedawno zwiększonym celu redukcji emisji o co najmniej 55% do 2030 r. UE nadal nie chroni nas przed katastrofą klimatyczną, twierdzi Wendel Trio.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności