- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Zieloni kandydują do sejmu
2011-09-07Dbałość o dobrobyt przyszłych pokoleń poprzez zachowanie bioróżnorodności, zrównoważony rozwój na wszystkich płaszczyznach, ograniczanie zanieczyszczeń i zużycia zasobów, promocja kolei, zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków – to niektóre z postulatów ugrupowania Zieloni 2004. W nadchodzących wyborach parlamentarnych będą startować do sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Więcej
-
"Kraj gazem płynący"
2011-09-07Film "Kraj gazem płynący" ("Gasland") Josha Foxa pokazuje prawdziwą cenę wydobycia gazu łupkowego, stawiając jednocześnie pytanie, czy takim kosztem warto go w ogóle wydobywać. Obraz dostępny jest już na DVD.
Więcej
-
Więcej funduszy na efektywność energetyczną
2011-09-061 września 2011 r. weszła w życie zmiana umowy grantu funduszu powierniczego Global Environment Facility (projekt efektywności energetycznej), zawartej pomiędzy Ministrem Gospodarki a Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju.
Więcej
-
Energia słoneczna – brak chętnych na dofinansowanie
2011-09-06Z ponad 1 mld zł promes przyznanych w tym roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie dużych przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii ani złotówka nie zostanie przeznaczona na fotowoltaikę. Powód? Brak wniosków o dopłaty do dużych inwestycji związanych z pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca. Tymczasem wykorzystanie tylko pięciu instalacji fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 326 kW pozwala zmniejszyć rocznie emisję CO2 o ok. 360 ton.
Więcej
-
Fauna i flora w zmieniającym się klimacie
2011-09-06Zmiany klimatu oddziałują nie tylko na człowieka i gospodarkę, lecz na wszystkie ziemskie organizmy żywe. Cieplejsze warunki bytowe sprawiają, że rośliny i zwierzęta uciekają na tereny położone w wyższych szerokościach geograficznych. Te mniej odporne wyginą, zubażając pulę genetyczną gatunku i tym samym różnorodność biologiczną Ziemi.
Więcej
-
Duńscy naukowcy przewidują wpływ letnich suszy na roślinność w przyszłości
2011-09-06Mimo tegorocznego deszczowego lata, zespół duńskich naukowców jest przekonany, że do 2075 r. wzrost temperatury na świecie doprowadzi do większej liczby suszy w lecie, co może mieć negatywny wpływ na florę.
Więcej
-
Niskoemisyjna współpraca polsko-japońska
2011-09-05Efektywność energetyczna i racjonalne gospodarowanie zasobami między innymi będą przedmiotem partnerskiej współpracy firm z Polski i Japonii. Andrzej Kraszewski, minister środowiska podpisał pod koniec sierpnia z prezesem NEDO, japońskiej rządowej Organizacji Rozwoju Nowych Energii i Technologii Przemysłowych, panem Hideo Hato, list intencyjny o współpracy w zakresie transferu niskoemisyjnych technologii.
Więcej
-
Ruszają studia poświęcone energetyce wiatrowej
2011-09-05Komisja Europejska i Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej uruchamiają program studiów magisterskich na kierunku energetyka wiatrowa.
Więcej
-
PIGEO: stałe granty dla energii odnawialnej to lepsze rozwiązanie
2011-09-05Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej uważa, że można jeszcze zmienić zasady przyznawania dotacji na OZE i zapobiec złemu wydawaniu pozostałych unijnych funduszy z pakietu na lata 2007-2013 – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Więcej
-
Minister Pawlak: badanie złóż gazu łupkowego na Pomorzu we wrześniu
2011-09-05Minister Gospodarki Waldemar Pawlak poinformował, że we wrześniu na Pomorzu rozpocznie się badanie zasobów złóż gazu łupkowego – podaje portal Onet.pl.
Więcej
-
Darmowa jazda autem dzięki panelom słonecznym?
2011-09-04Ford zaoferuje kierowcom elektrycznych Forda Focusa i C-MAX Energi domową instlację solarną. Wyprodukowana w niej energia ma zasilić domowy system ładowania pojazdu.
Więcej
-
Prawie 300 kolektorów w powiecie elbląskim
2011-09-04W Elblągu i okolicach rozpoczęły się prace budowlane związane z kompleksowym montażem kolektorów słonecznych realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Więcej
-
Recykling daje owoce
2011-09-03Rusza jesienny cykl "Recykling daje owoce". Pierwsza akcja już 16 września w piątek, przy klubokawiarni "Warszawa Powiśle" (skrzyżowanie ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie). W godz. 11-17 warszawiacy otrzymają owoce za surowce wtórne.
Więcej
-
Dbasz o środowisko? Ogranicz spożycie mięsa
2011-09-03Chcesz chronić środowisko? Ogranicz spożycie mięsa – radzą naukowcy z Austrii i pokazują, jak wielkie są ekologiczne korzyści z dobrze zbilansowanej diety.
Więcej
-
Konsultacje społeczne projektu wykazu instalacji objętych systemem handlu uprawnieniami
2011-09-02Minister Środowiska oraz Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE) zapewniają możliwość udziału społeczeństwa przy opracowywaniu projektu wykazu instalacji objętych systemem w okresie rozliczeniowym rozpoczynającym się od dnia 1 stycznia 2013 r. wraz z przyznaną im liczbą uprawnień do emisji określoną dla instalacji na podstawie danych przekazanych przez prowadzących instalacje w ramach Krajowych Środków Wykonawczych.
Więcej
-
Końcowa ocena szóstego programu działań w zakresie środowiska naturalnego: postęp w zakresie polityki ochrony środowiska i niedociągnięcia w jej realizacji
2011-09-02W ciągu ostatnich dziesięciu lat dzięki szóstemu wspólnotowemu programowi działań w zakresie środowiska naturalnego (EAP) niemal w każdym obszarze ochrony środowiska stworzono odpowiednie przepisy. Taki wniosek wynika jasno z przyjętej 31 sierpnia br. końcowej oceny szóstego EAP (2002-2012). Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska w ciągu ostatnich dziesięciu lat uznaje się rozszerzenie sieci Natura 2000 do wielkości niemal 18% powierzchni UE, wprowadzenie spójnej polityki w zakresie substancji chemicznych oraz podjęcie działań politycznych w sprawie zmiany klimatu.
Więcej
-
Od 1 września 2011 r. bez żarówek 60 W
2011-09-02Od 1 września br. na terenie Unii Europejskiej wchodzi zakaz sprzedaży tradycyjnych żarówek o mocy powyżej 60 W. Za 5 lat wszystkie tradycyjne żarówki mają zniknąć z rynku.
Więcej
-
Zmiany w "Prawie ochrony środowiska" uchwalone
2011-09-02Dzięki uchwalonym w środę 31 sierpnia 2011 r. poprawkom do "Prawa ochrony środowiska", Polska będzie mogła pomóc krajom rozwijającym się, realizując tym samym zobowiązania wynikające z porozumienia kopenhaskiego. Ustawa trafi teraz do Senatu.
Więcej
-
LISO już w akcji
2011-09-01Od września rozpoczynają się badania sondażowe prowadzone w 114 powiatach.
Więcej
-
Monitorowanie i raportowanie emisji CO2 w EU ETS po 2012
2011-09-01Tomasz Karpiński dla ChronmyKlimat.pl: Jednym z kluczowych zagadnień związanych z poprawnym funkcjonowaniem Wspólnotowego Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (EU ETS) jest stworzenie spójnych i efektywnych przepisów dotyczących monitorowania oraz raportowania emisji gazów cieplarnianych. W związku z tym Komisja Europejska w chwili obecnej kończy pracę nad nowymi wytycznymi w tym zakresie, które obowiązywać będą w trzecim okresie rozliczeniowym.
Więcej
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności