- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Polska prezydencja w Parlamencie Europejskim o Durbanie (13558)
2011-11-17Drukuj
Unia jest dobrze przygotowana do negocjacji o przyszłości klimatu – potwierdzają europarlamentarzyści. Joanna Maćkowiak-Pandera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska wzięła udział w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na temat przygotowań do Durbanu oraz w debacie polskiej prezydencji zorganizowanej z cyklu "Meet the Presidency".
Tematem numerem jeden w Parlamencie Europejskim było przygotowanie Unii do globalnych negocjacji klimatycznych, które rozpoczną się już 28 listopada w Durbanie w RPA.
Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń podczas przewodnictwa Polski w Radzie UE w obszarze środowiska. Minister Maćkowiak-Pandera prezentowała stanowisko negocjacyjne Unii Europejskiej i relacjonowała proces przygotowań, który koordynuje Ministerstwo Środowiska.
Polska prezydencja aktywnie i skutecznie wspiera przygotowania do Konferencji klimatycznej w Durbanie. – Teraz do konferencji w Durbanie pozostało już mniej niż dwa tygodnie. Będzie ją można uznać za sukces, jeśli uda się podczas niej w zadowalający sposób podjąć następujące zagadnienia: realizację ustaleń z Cancún oraz ukierunkowanie dalszych prac nad stworzeniem globalnych ram prawnych dotyczących przeciwdziałania zmianom klimatu, odnosząc się jednocześnie do przyszłości protokołu z Kioto – podkreśliła minister Pandera w swoim wystąpieniu.
Wystąpienie w Parlamencie Europejskim dotyczyło kluczowych punktów negocjacji klimatycznych, m. in. przyszłości Protokołu z Kioto i stworzenia planu osiągnięcia globalnego prawnie wiążącego porozumienia o ochronie klimatu.
Minister Joanna Maćkowiak-Pandera zaznaczyła, że rolą polskiej prezydencji w Durbanie będzie szukanie możliwości porozumienia w coraz trudniejszym procesie negocjacji klimatycznych.
Minister Maćkowiak-Pandera wzięła też udział w spotkaniu z cyklu "Meet the Presidency", podczas którego rozmawiała z europarlamentarzystami, przedstawicielami sekretariatu PE oraz dziennikarzami na temat oczekiwań wobec Konferencji klimatycznej w Durbanie. Podsumowując to spotkanie, minister powiedziała, że Parlament Europejski jest kluczową instytucją w systemie instytucjonalnym UE. – Mamy wiele zbieżnych celów jeśli chodzi o nasze przygotowania na konferencję w Durbanie, a zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość protokołu z Kioto. Liczymy na dobrą współpracę i wsparcie ze strony Parlamentu Europejskiego w Durbanie – podkreśliła minister Pandera.
***
"Meet the Presidency debates" – to cykl spotkań organizowanych w trakcie sesji plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu zapoczątkowany we wrześniu br. przez polską prezydencję. Spotkania dotyczą najważniejszych zagadnień, na unijnej agendzie, koordynowanych przez polską prezydencję.
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności