- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Rowerowe połączenia (15943)
2013-07-21Drukuj
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa została wyróżniona w europejskiej kampanii poświęconej zrównoważonej mobilności miejskiej „Stwórz odpowiednie połączenia". Każdy z 18 tegorocznych laureatów otrzyma 7 tys. euro dofinansowania do swoje działalności. - Stworzenie kultury mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju stanowi wyzwanie – przypomina komisarz Siim Kallas.
Pieniądze z Komisji Europejskiej mogą zostać wykorzystane na takie działania jak m.in. kursy nauki jazdy na rowerze, wspólne dojazdy jednym samochodem i edukacyjne zabawy dla dzieci. Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zajmuje się promocją ruchu rowerowego, który jest istotnym elementem zrównoważonego transportu miejskiego, a także wspaniałym sposobem na rekreację i turystykę.
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Siim Kallas, odpowiedzialny za transport, powiedział: Stworzenie kultury mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju stanowi wyzwanie. Niemniej jednak po sukcesie pierwszego zaproszenia do składania wniosków o dofinansowanie w 2012 r. wiemy, że wielu Europejczyków pragnie je podjąć. Pragniemy wesprzeć jak najwięcej takich osób, pomagając im we wprowadzaniu pozytywnych zmian na poziomie lokalnym.
Od początku kampanii w 2012 r. na jej głównej stronie internetowej www.dotherightmix.eu zarejestrowano niemal 380 inicjatyw w dziedzinie mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Prowadzone w przeszłości oraz obecnie w ramach tych inicjatyw działania można znaleźć na innowacyjnej mapie mobilności, której celem jest informowanie w całej UE o prowadzonych działaniach. Podczas drugiego zaproszenia do składania wniosków zgłosiło się 74 wnioskodawców z 18 krajów. Trzecie i zarazem ostatnie zaproszenie dotyczące finansowania inicjatyw w zakresie zrównoważonej mobilności zostanie opublikowane w marcu 2014 r.
Tak jak w ubiegłych latach, również w roku bieżącym o dofinansowanie mogły się ubiegać grupy działaczy indywidualnych oraz podmioty nie nastawione na działalność komercyjną (szkoły, organizacje pozarządowe, administracja publiczna itp.). Z zaproszenia nie mogli skorzystać jedynie autorzy inicjatyw z Bułgarii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Rumuni, ponieważ ich kraje już otrzymały pomoc docelową na opracowanie kampanii krajowych. Nagrodzone projekty wybrał zespół specjalistów z dziedziny mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Kampania Komisji Europejskiej poświęcona mobilności miejskiej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju jest związana z Europejskim Tygodniem Mobilności, organizowanym co roku w dniach od 16 do 22 września. Jego najważniejszym dniem jest dzień bez samochodu w mieście. Kampania jest finansowana w ramach programu Inteligentna Energia dla Europy. Przy jego pomocy UE wspiera niezwiązane bezpośrednio z technologią działania w obszarze efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.
Pełna lista nagrodzonych inicjatyw dostępna jest pod adresem: www.dotherightmix.eu/action/winners.
Podziel się swoją opinią
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności