- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Wzrost cen energii elektrycznej nieunikniony. Podwyżki sfinansują inwestycje konieczne dla stabilnych dostaw prądu
2016-09-08W lipcu ceny energii elektrycznej wzrosły o 0,4 proc. To efekt wprowadzenia opłaty OZE, która ma sfinansować nowy system wsparcia dla tych źródeł. Mimo to ceny prądu były niższe o 1,5 proc. niż rok temu. W dłuższej perspektywie podwyżki cen są jednak nieuniknione. W ten sposób trzeba sfinansować inwestycje w nowe elektrownie, które są konieczne do tego, by utrzymać stabilności dostaw.
Więcej
-
G20 a klimat – duży potencjał, zbyt małe ambicje
2016-09-07
Agata Golec
Analitycy alarmują, że jeśli kraje z grupy G20 chcą zrealizować cele związane z ograniczeniem emisji, powinny aż sześciokrotnie zwiększyć podejmowane wysiłki.
Więcej
-
Ratyfikacja porozumień klimatycznych a zabezpieczenie interesów Polski
2016-09-07Polska chce uzależnić ratyfikację Poprawki dauhańskiej od uzyskania gwarancji na finansowanie nowych inwestycji energetycznych w oparciu o węgiel.
Więcej
-
Bazylea ma najwięcej zielonych dachów na świecie
2016-09-06
Anna Kucińska
Bazylea w Szwajcarii ma największą na świecie powierzchnię zielonych dachów w stosunku do liczby mieszkańców. Początkowo władze miasta zachęcały do tworzenia zielonych dachów w ramach programów oszczędzania energii, a później także ochrony bioróżnorodności.
Więcej
-
Strategia niskoemisyjnego rozwoju UE a polityka energetyczna Polski do 2050 r.
2016-09-06
Julia Michalak, PISM
Uzgodnione w Paryżu pod koniec 2015 r. globalne porozumienie klimatyczne zaleca, aby do 2020 r. jego sygnatariusze – w tym Polska - przygotowali własne długookresowe strategie niskoemisyjnego rozwoju.
Więcej
-
Na ile Plan Morawieckiego przyczyni się do realizacji polityki klimatycznej?
2016-09-05Już 15 września zapraszamy na debatę z udziałem Sekretarza Stanu Jerzego Kwiecińskiego oraz ekspertów, którzy ocenili projekt "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" pod kątem realizacji celów polityki klimatycznej.
Więcej
-
Chiny i USA ratyfikują Porozumienie Paryskie
2016-09-05
Agata Golec
Barack Obama i Xi Jinping, przywódcy dwóch krajów, które łącznie odpowiadają za niemal 40% światowych emisji, zapowiedzieli ratyfikację globalnego porozumienia klimatycznego.
Więcej
-
Branża OZE apeluje o pomoc do premier Szydło
2016-09-04Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej zwróciła się z apelem do Premier Beaty Szydło o wysłuchanie i wsparcie branży OZE, dla której kolejne decyzje rządu, takie jak przyjęcie tzw. ustawy odległościowej i doprowadzenie do drastycznego spadku cen zielonych certyfikatów, oznaczają upadek i bankructwo.
Więcej
-
Wzrost temperatury nad lądami powyżej 1,5°C - to już właściwie pewne
2016-09-02
Marcin Maślanka, ziemianarozdrozu.pl
Już obecna koncentracja gazów cieplarnianych wystarczy, aby w wielu miejscach nad lądami doszło do podniesienia temperatury o ponad 1,5°C.
Więcej
-
Warszawa: od wczoraj nabór wniosków o dotacje na kolektory, pompy ciepła i PV
2016-09-02Od 1 września 2016 r. w Urzędzie m.st. Warszawy można składać wnioski o bezzwrotną dotację na montaż odnawialnych źródeł energii. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 40 proc. kosztów kwalifikowanych.
Więcej
-
UE realizuje cele efektywności energetycznej
2016-09-01
EurActiv.pl
Efektywność energetyczna w UE ciągle się zwiększa. Wynika to zarówno ze spowolnienia gospodarczego, jak i z działań prowadzonych przez UE w tym zakresie – pokazują najnowsze badania.
Więcej
-
Krajowe rzeki odpowiadają za zaledwie 0,4 proc. transportu. Rząd stara się o międzynarodowe wsparcie na ich użeglowienie
2016-08-31Zgodnie z planami rządu do 2030 roku ma zostać przywrócona żeglowność polskich rzek, co w sumie ma kosztować ok. 70 mld zł. Resort Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej liczy na wsparcie z zewnątrz, ponieważ przez Polskę przebiegają trzy ważne międzynarodowe szlaki.
Więcej
-
Bezpieczna jazda rowerem po mieście
2016-08-31
Katarzyna Dmochowska
Jazda rowerem staje się coraz bardziej popularna. Rowerem jeździmy do pracy, szkoły czy na wycieczkę - w ramach aktywnego odpoczynku. Ścieżek rowerowych przybywa z roku na rok, mimo to rowerzyści najczęściej nie są zadowoleni.
Więcej
-
PGE EO przygotowuje się na wypadek blackoutu
2016-08-30Skąd wziąć energię do wystartowania unieruchomionego bloku energetycznego z powodu systemowej i rozległej awarii? Może ona na przykład pochodzić z elektrowni wodnej. W ten sposób uruchomiany jest blok energetyczny w Elektrowni Turów.
Więcej
-
Weź udział w opracowaniu Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy!
2016-08-30Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Fundacją Instytut na rzecz Ekorozwoju ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Warszawskiego Okrągłego Stołu ds. adaptacji do zmian klimatu (WOSAK), który będzie brał udział w opracowaniu Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do 2050 roku.
Więcej
-
Zapraszamy na panel dyskusyjny „Jak uwolnić potencjał tkwiący w efektywności energetycznej?” w ramach XXVI Forum Ekonomicznego
2016-08-30Zapraszamy na panel dyskusyjny „Jak uwolnić potencjał tkwiący w efektywności energetycznej?” w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy (6-8 września). Debatę poprowadzi dr Andrzej Kassenberg, współzałożyciel i wieloletni prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
-
Finał KICkoff już 20 września w Warszawie
2016-08-29Firma KIC InnoEnergy, platforma innowacji europejskiego przemysłu energetycznego, będzie gospodarzem finału konkursu KICkoff, który odbędzie się w Warszawie 20 września 2016 r.
Więcej
-
Inwestorzy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii
2016-08-27Odnawialne źródła energii nadal pozostają „pewniakiem” dla inwestorów. W II kwartale br. kwitł handel czystą energią, mimo wahań na rynkach światowych – wynika z raportu firmy doradczej EY.
Więcej
-
67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska
2016-08-2667% obywateli UE (i 49% ankietowanych Polaków) chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a ponad połowa uważa, że dotychczasowe działania Unii są niewystarczające - wynika z najnowszego Eurobarometru.
Więcej
-
Rząd Hesji podzieli się z gminami dochodami z wiatraków
2016-08-26W niemieckim landzie Hesja weszło w życie prawo, na mocy którego gminy mogą dostać 20 proc. dochodów z dzierżawy publicznych gruntów pod farmy wiatrowe. Chodzi o tereny, którego właścicielem jest land. Minister Środowiska Hesji, Priska Hinz chce, by grono korzystających na energetyce wiatrowej było jak najszersze.
Więcej
Finansowanie
Projekt "Kalkulator emisji CO2 i oszczędności finansowych EKO_SKNERA" Instytutu na rzecz Ekorozowju jest zrealizowany w ramach konkursu grantowego "Razem dla klimatu" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności