- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
500 milionów drzew… każdego roku
2012-04-13Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza 16 kwietnia o godz. 12.00 na Plac Zamkowy w Warszawie na inaugurację kampanii "500 milionów drzew", której partnerem są Lasy Państwowe.
Więcej
-
Jak pozyskać fundusze na budowę domu zrównoważonego
2012-04-13Budownictwo zrównoważone opiera się na kilku fundamentalnych zasadach. Uwzględnia zarówno postęp gospodarczy i technologiczny, jak i nasze dążenie do dobrobytu, z drugiej strony obejmuje poszanowanie natury i dbałość o środowisko pod kątem potrzeb przyszłych pokoleń. Okazuje się, że równowaga w budownictwie wcale nie musi być luksusem, na który stać nielicznych. Wiele programów publicznych pomoże nam w sfinansowaniu rozwiązań miłych zarówno środowisku, jak i naszemu portfelowi.
Więcej
-
Ambitna polityka proefektywnościowa gwarancją rozwoju gospodarki i tworzenia miejsc pracy
2012-04-12W Radzie Unii Europejskiej rozpoczyna się druga faza konsultacji projektu dyrektywy o efektywności energetycznej. Jej obecna treść, jest oceniana przez środowisko organizacji pozarządowych, biznesu i licznych ekspertów ds. efektywności energetycznej, jako zbyt mało ambitna. Co więcej, realizacja dyrektywy w jej obecnym kształcie nie pozwoli efektywnie wykorzystać istniejącego potencjału w zakresie efektywności energetycznej. Tymczasem dla Polski efektywność energetyczna ma stanowić najważniejszy filar rozwoju gospodarki niskoemisyjnej!
Więcej
-
Czy rafy koralowe przetrwają w cieplejszym świecie?
2012-04-12Przełowienie, zanieczyszczenie wód, wzrost poziomu morza – rafom koralowym zagraża wiele czynników spowodowanych działalnością człowieka. Według niektórych naukowców do końca tego stulecia ocieplenie klimatu podniesie temperaturę wód tropikalnych o 1-3 st. C, co może okazać się zabójcze dla koralowców. Ale ostatnie odkrycia na Oceanie Spokojnym sugerują, że rafy potrafią przetrwać podobne zmiany i odrodzić się na nowo.
Więcej
-
Przekształcanie energii – ruszają prace nad elastycznymi, drukowanymi na plastiku panelami słonecznymi
2012-04-12Zmiana sposobu i miejsca gromadzenia energii ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia celów wyznaczonych w strategii Europa 2020. Jednym z alternatywnych źródeł energii jest technologia solarna drukowana na plastiku. Nowy, finansowany ze środków unijnych projekt, który właśnie się rozpoczął, stawia sobie za cel posunięcie naprzód tej innowacyjnej technologii i zaprojektowanie zaawansowanych, elastycznych, plastikowych paneli słonecznych, które można wcielić do nowych zastosowań mobilnych i budynków.
Więcej
-
Zdążyć przed wielką falą
2012-04-12Naukowcy z kilku krajów Unii Europejskiej pracują nad systemem system szybkiego reagowania i ostrzegania w przypadku powodzi. Informatycy z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie odpowiadają w tym projekcie za system informatyczny, który scala dane pomiarowe i umożliwia symulowanie rozwoju zagrożenia.
Więcej
-
Nowy projekt ustawy o OZE w maju
2012-04-12Dyrektor Departamentu Energetyki Odnawialnej w resorcie rospodarki zapowiedział, że poprawiony projekt ustawy o OZE zostanie pokazany w maju. Jakich nowinek możemy się w nim spodziewać?
Więcej
-
Sonik: Gaz łupkowy „bez fałszywych wizji i obrazów”
2012-04-11Eksploatacja gaz łupkowego nie jest niebezpieczna dla środowiska – zapewnia europoseł Bogusław Sonik (PO, EPL), autor i sprawozdawca raportu Parlamentu Europejskiego na temat bezpieczeństwa wydobywania gazu łupkowego i jego wpływie na środowisko. "Trzeba oddzielić mity i prowokacje od faktów" – mówi eurodeputowany.
Więcej
-
Budynki publiczne mało efektywne energetycznie. Przez złą ustawę o zamówieniach publicznych
2012-04-11Optymalizacja zużycia wody, prądu czy ciepła – każdy budynek może w ten sposób oszczędzać energię. Według projektu unijnej dyrektywy o efektywności energetycznej władze będą musiały co roku ograniczać znacząco zużycie energii w co najmniej 3 proc. budynków publicznych. Dodatkowo przy wyborze nowych obiektów, zamawianiu towarów i usług będą musiały kierować się oszczędnościami energii.
Więcej
-
Zaproszenie do udziału w projekcie Covenant CapaCITY
2012-04-11WWF Polska, krajowy koordynator projektu Covenant CapaCITY, finansowanego w ramach programu "Inteligentna Energia dla Europy", buduje grono ekspertów – trenerów, do którego zaprasza przedstawicieli stowarzyszeń i sieci samorządów lokalnych oraz agencji energetycznych, a także ekspertów niezależnych. Najbliższy warsztat trenerski już 15 maja 2012 r. w Sofii.
Więcej
-
Cities on Power
2012-04-10– Ważnym efektem projektu będzie dostępne w internecie interaktywne narzędzie, które pomoże obliczyć każdej zainteresowanej osobie, ile energii jest w stanie wyprodukować instalując kolektor słoneczny, panel fotowoltaiczny lub pompę ciepła w swoim domu – powiedziała Magdalena Zowsik, koordynatorka ds. merytorycznych projektu "Cities on Power" Urzędu m.st. Warszawy.
Więcej
-
Naukowcy biją na alarm – zmarzlina szybko topnieje!
2012-04-10W czasie topnienia ze zmarzliny uwalniają się w niektórych częściach Arktyki gazy cieplarniane, które nasilają skutki zmian klimatu. Najnowsze, szczegółowe zdjęcia, na których uchwycono zmiany powierzchni lądowych na północnych szerokościach geograficznych, pokazują niepokojąco wysokie poziomy topnienia zmarzliny.
Więcej
-
Europosłowie zwycięzcami 7. edycji ankiety "Pieprz i Wanilia"
2012-04-07Słowa Leny Kolarskiej-Bobińskiej już po raz drugi zostały wybrane przez internautów na najbardziej klimatyczną wypowiedź ostatnich miesięcy. Europosłanka zdecydowanie pokonała konkurentów, zwracając uwagę na pasywne i jednoznacznie niechętne podejście Polski do pakietu klimatyczno-energetycznego.
Więcej
-
Ministerstwo Środowiska: Gaz ziemny z łupków – postęp prac zgodnie z harmonogramem
2012-04-07W 2012 roku 49 nowych odwiertów poszukiwawczych za gazem łupkowym. Do roku 2017, zgodnie z koncesjami, łącznie 121 otworów obowiązkowych i 127 tzw. "opcjonalnych". W Polsce zainwestowano już prawie 2 miliardy złotych w poszukiwania gazu w złożach niekonwencjonalnych.
Więcej
-
Unijne fundusze jednak na polskie koleje?
2012-04-06Szansę na realizację z udziałem unijnych funduszy mają 63 projekty kolejowe w Polsce – poinformowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W najbliższych tygodniach Komisja Europejska rozpatrzy te projekty pod kątem możliwości ich realizacji.
Więcej
-
Komisja chce poznać opinie obywateli na temat najważniejszych celów w dziedzinie środowiska
2012-04-06Komisja rozpoczęła konsultacje publiczne w celu zebrania opinii na temat siódmego unijnego programu działań w zakresie środowiska (7. EAP), w którym określone zostaną najważniejsze cele, jakie mają być osiągnięte do 2020 r. Konsultacje potrwają do dnia 1 czerwca br.
Więcej
-
Rekordowa Godzina dla Ziemi WWF
2012-04-06W tym roku do Godziny dla Ziemi WWF przyłączyła się rekordowa liczba 150 państw na świecie oraz 47 miast w Polsce. W ramach globalnego, symbolicznego gestu na rzecz przyrody, dokładnie o 20.30 czasu lokalnego zgasły światła w domach setek milionów ludzi oraz iluminacje świetlne tysięcy obiektów w ponad 6 500 miast.
Więcej
-
Menager ds. energii – szkolenia dla pracowników z sektora MŚP
2012-04-06Od 1 marca 2012 roku EKO-Wilanów A.J. Kowalczyk Sp. Komandytowa wraz z Fundacją Euro-Most rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Menager ds. energii". Celem projektu jest przygotowanie pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na przyjazne i bezpieczne dla środowiska wdrożenie technologii odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej.
Więcej
-
Archiwum tekstów polecanych
2012-04-05Poniżej przedstawiamy ważniejsze artykuły, które ukazały się na ChronmyKlimat.pl. Zapraszamy do lektury.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności