- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
-
Francja testuje strefy ograniczonej emisji
2012-08-07Nowy rząd Francji zapowiada przegląd narodowych programów ochrony powietrza, które zawierają między innymi wprowadzenie testowych stref ograniczonej emisji (LEZ).
Więcej
-
Ministrowie walczą między sobą o pieniądze z handlu emisjami CO2
2012-08-06W rządzie trwa spór o to, na co przeznaczyć pieniądze, które Polska otrzyma ze sprzedaży uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Stawka toczy się o ok. 27 mld euro. Minister finansów chce załatać nimi dziurę budżetową, natomiast szef resortu gospodarki chciałby przeznaczyć je na modernizację sektora energetycznego.
Więcej
-
Na ratunek krainie lodu
2012-08-06Statek WWF płynie teraz wzdłuż zachodnich wybrzeży Grenlandii. W ramach prowadzonych badań przyjrzy się zmieniającym charakter mokradłom na grenlandzkich wybrzeżach i zweryfikuje pomiary pokrywy lodowej, które zostały wykonane przez satelitę. Niedawno NASA opublikowała komunikat, z którego wynika, że tempo topnienia grenlandzkich lodowców osiągnęło krytycznie wysoki poziom. Po raz pierwszy w trzydziestoletniej historii monitoringu zaobserwowane zostało rozpuszczanie się aż 97% powierzchni pokrywy lodowej.
Więcej
-
PGE wycofa się z ambitnych planów w zakresie offshore?
2012-08-06Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna" w piątek 13 lipca, władze PGE rozważają zmianę strategii w zakresie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
Więcej
-
Legendarne więzienie oświetlą panele fotowoltaiczne
2012-08-05System fotowoltaiczny o łącznej mocy 307 kW zamontowany na dachach kompleksu więziennego na wyspie Alcatraz będzie produkować w skali roku ok. 400 tys. kWh energii elektrycznej, co odpowiada redukcji emisji CO2 o 337 ton rocznie.
Więcej
-
Skanska chce budować ekologicznie i ekonomicznie. Zaczyna od Warszawy
2012-08-04Ma być tanio i ekologicznie. Skanska Residential Development, debiutująca na rynku mieszkaniowym, zapowiada, że jej pierwsza warszawska inwestycja na Pradze Południe to początek "zielonego budownictwa". "Chodzi nie tylko o dbanie o środowisko, ale i komfort życia mieszkańców" – podkreśla Michał Melaniuk, wiceprezes firmy.
Więcej
-
Ekspert: z erozją brzegu nie walczmy za wszelką cenę
2012-08-03W ciągu stu lat brzeg morski w niektórych miejscach cofnie się nawet o 200 metrów. Jednak z siłami natury nie należy walczyć na siłę, bo umacnianie brzegu w jednym miejscu, wywołuje erozję w drugim – powiedziała PAP dr Agnieszka Kubowicz-Grajewska.
Więcej
-
Niedroga i wysokowydajna fotowoltaika
2012-08-03Niezwykle ważna dla Europejczyków jest konieczność rozbudowywania odnawialnych źródeł energii. Lepsze zabezpieczenie dostaw i poprawa konkurencyjności na rynku regionalnym sprawiają, że ta potrzeba staje się jeszcze pilniejsza. Wsparcie w realizacji tych zamierzeń oferuje projekt SCALENANO (Opracowanie i rozwój materiałów i procesów nanostrukturalnych na rzecz niedrogiej, wysokowydajnej fotowoltaiki chalcogenidkowej), który otrzymał ponad 7,5 mln EUR z tematu "Energia" Siódmego Programu Ramowego (7PR) UE.
Więcej
-
Badanie dla resortu środowiska: najbardziej boimy się zanieczyszczonego powietrza
2012-08-03Polacy najbardziej boją się trzech ekologicznych problemów: zanieczyszczenia powietrza, wód oraz problemu śmieci – wynika z opublikowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Środowiska rezultatów badania opinii publicznej, zleconego przez ten resort.
Więcej
-
Elektrownie wiatrowe będzie można budować w Polsce przynajmniej 3 km od zabudowań?
2012-08-02Takie jest założenie projektu nowelizacji Prawa Budowlanego, który do parlamentu wniósł klub PiS.
Więcej
-
Jak zielona jest olimpiada w Londynie?
2012-08-02Kilka dni temu rozpoczęły się igrzyska olimpijskie w Londynie, które według zapowiedzi ich organizatorów miały być najbardziej zielonymi nowożytnymi igrzyskami. Organizacja ekologiczna WWF sprawdziła, czy tegoroczna olimpiada jest przyjazna środowisku.
Więcej
-
Ku słońcu czy w maliny?
2012-08-02Od lat środowiska ekologiczne, niektórzy naukowcy i Zieloni kwestionują polską politykę energetyczną. Dziś okazję do słoneczno–gorzkich refleksji daje nam książka prof. Macieja Nowickiego, dwukrotnego ministra środowiska, pod jasnym tytułem „Nadchodzi era słońca" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2012).
Więcej
-
Brak ustawy o OZE może spowodować utratę unijnych funduszy
2012-08-01Ministerstwo Gospodarki przedstawiło długo oczekiwany projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Nadal jednak nie wiadomo, czy ustawa zostanie przyjęta. Tymczasem za opóźnienia we wdrażaniu unijnego prawa Polsce grożą kary finansowe, a w dłużej perspektywie również utrata unijnych funduszy na OZE.
Więcej
-
Przetarg na tzw. negawaty, by nie zabrakło prądu w godzinach szczytu
2012-08-01Za trzy lata może okazać się, że Polakom zabraknie prądu w gniazdkach. Aby nie dopuścić do tego, PSE Operator, odpowiedzialny za bezpieczeństwo krajowego systemu energetycznego, próbuje skłonić firmy do zmniejszenia poboru energii. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tzw. negawaty. Urząd Regulacji Energetyki popiera to rozwiązanie.
Więcej
-
Gminy "wybrane" przez PGE przeciwko elektrowniom jądrowym
2012-08-01Trzy komitety z gmin wyznaczonych przez Polską Grupę Energetyczną jako potencjalne miejsca budowy elektrowni jądrowej, zawiązały w sobotę 28 lipca br. wraz z innymi organizacjami Koalicję "Pomorze bez Atomu".
Więcej
-
„Tak” – dla szybkiego uchwalenia ustawy o odnawialnych źródłach energii, „nie” – dla łączenia jej z Prawem energetycznym (Pe) i Prawem gazowym (Pg)
2012-07-31Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej (ZP FEO) aprobuje i wspiera długo oczekiwany projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, który 27 lipca br. został przedstawiony w Ministerstwie Gospodarki. Branża OZE obawia się jednak, czy ustawa zacznie obowiązywać od 2013 roku. Rząd chce bowiem rozpatrywać ją w „trójpaku" z nowelizowanymi Pe i Pg, co znacznie przedłuży prace. „Zielona ustawa" to jedyny element „trójpaku", który już jest gotowy.
Więcej
-
Komisja przygotowuje zmianę harmonogramu aukcji uprawnień do emisji
2012-07-31W połowie kwietnia Komisja Europejska zapoczątkowała przegląd harmonogramu sprzedaży na aukcji w unijnym systemie handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS), zaś w dniu 25 lipca przedstawia decyzję mającą na celu doprecyzowanie przepisów dyrektywy EU ETS dotyczących harmonogramu aukcji uprawnień do emisji.
Więcej
-
Firmy wiatrakowe oskarżają polityków o blokowanie inwestycji!
2012-07-31Podporządkowanie lobby związanemu z tradycyjną energetyką i brak odpowiednich regulacji prawnych – to najczęstsze zarzuty wysuwane przez przedsiębiorców z branży wiatrakowej przeciwko rządowi. 27 lipca br., po roku prac światło dzienne ujrzał projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej zawarte w nim przepisy miały wejść w życie przed końcem 2010 roku.
Więcej
-
Zakończyła się ósma edycja ankiety „Pieprz i Wanilia”
2012-07-31Po raz kolejny, niepokonana w kategorii „Wanilia" okazała się wypowiedź Leny Kolarskiej-Bobińskiej. Tytuł „Pieprzu" otrzymała Hanna Trojanowska.
Więcej
-
Energooszczędne Piekary
2012-07-30Zenon Przywara, zastępca prezydenta miasta, opowiada, jak Piekary Śląskie uzyskały wyróżnienie za poprawę efektywności energetycznej i jakie są miejskie plany na przyszłość.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności