Aktualności

Niskoemisyjny konkurs na FB rozstrzygnięty (15248)

2013-01-19

Drukuj

konkurs mgInteligentne i energooszczędne projektowanie budynków, wybór drewnianych produktów zamiast plastikowych czy wspieranie zakupów u rodzimych producentów, co eliminuje emisje związane z transportem towarów to nagrodzone przez MG pomysły w ramach niskoemisyjnego konkursu prowadzonego na Facebooku. Laureaci odebrali nagrody 14 stycznia br. w Ministerstwie Gospodarki.

W ramach konkursu nadesłano ponad 200 propozycji, z których jury wybrało kilka najciekawszych. Równolegle do głosowania jury, najlepsze pomysły wybrali internauci. Ich uznanie zdobyła m.in. idea korzystania z energooszczędnego sprzętu AGD czy przyjaznego ludziom planowania miast. Wszystkie pomysły można przeglądać na fanpage'u konkursu na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/Niskoemisyjna.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. aparaty cyfrowe, rowery – w tym rower elektryczny), bilety na Malta Festiwal w Poznaniu czy tygodniowy pobyt w ekologicznym gospodarstwie dla 5 osób.

Konkurs ogłoszony został na portalu społecznościowym Facebook i miał na celu promocję narodowego programu rozwoju gospodarki niskoemisyjnej. Ponadto informował o tym, jak każdy z nas może przyczyniać się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. W tym celu uruchomiona została także aplikacja, która umożliwiała policzenie indywidualnego śladu węglowego każdego internauty oraz pokazywała, jak w codziennym życiu można go minimalizować.

Jednocześnie MG przypomina, że odwiedzając stronę konkursu, w dalszym ciągu można skorzystać z aplikacji na Facebooku "Idź na żywioł," która pozwala policzyć redukcję emisji związaną ze zmianą codziennych nawyków. Zachęcamy do sprawdzenia, co każdy z nas może zrobić dla gospodarki niskoemisyjnej.

 

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej