Przyszłość ciepłownictwa w Polsce

Ruszyła XII edycja Krajowego Konkursu Energetycznego - zapraszamy do udziału! (21189)

2020-03-04

Drukuj
galeria

1 marca wystartowała XII edycja Krajowego Konkursu Energetycznego im. profesora Jacka Malko. Po raz kolejny zdolni młodzi ludzie, pasjonujący się energetyką i ekologią, mają szansę stanąć w szranki i zaprezentować swoje pomysły ekspertom z branży. 

Krajowy Konkurs Energetyczny powstał po to, by promować z jednej strony ambitną młodzież, a z drugiej — świadomość energetyczną i ekologiczną. Problematyka racjonalnego zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska nie traci na aktualności. Wręcz przeciwnie, w obliczu zmian klimatycznych wymaga coraz większej uwagi.

Po raz kolejny chcemy zachęcić uczniów i studentów do pochylenia się nad problemami, przed którymi staje współczesny świat. W tym roku mogą wykazać się swoją wiedzą i kreatywnością między innymi w tematach energetyki, ciepłownictwa, odnawialnych źródeł energii w gminach czy elektromobilności. Mogą też popuścić wodze fantazji i wyobrazić sobie drogę naszego kraju do neutralności klimatycznej czy uniezależnienia od paliw kopalnych — mówi dr Halina Rechul, autorka idei konkursu.

W XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego mogą wziąć udział osoby urodzone w latach 1996-2002. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pisemnej pracy badawczej lub projektu na jeden z pięciu tematów określonych regulaminem. Prace można nadsyłać do 19 czerwca 2020 roku. Oceni jury złożone z ekspertów ze świata energetyki, któremu przewodniczy prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej.

Organizatorami XII edycji konkursu są Fundacja Świadomi Klimatu oraz Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój z Jaworza, a partnerem strategicznym — gmina Jaworze.

Wszystkie informacje o konkursie, w tym regulamin XII edycji i niezbędne załączniki oraz formularze można znaleźć na stronach Fundacji Świadomi Klimatu (http://swiadomiklimatu.pl/) i gminy Jaworze (http://jaworze.pl/2018/02/02/x-krajowy-konkurs-energetyczny/). 

 

Źródło: Organizator


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią




Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej