więcej


Zielona gospodarka

Ministerstwo Gospodarki: Energetyka rozproszona to właściwy kierunek [WIDEO] (18939)

2015-09-29

Drukuj
galeria

– Energetyka rozproszona to właściwy kierunek – mówi Zbigniew Kamieński z Ministerstwa Gospodarki.– Energetyka rozproszona to właściwy kierunek – mówi Zbigniew Kamieński z Ministerstwa Gospodarki w rozmowie z portalem Chrońmy Klimat, odnosząc się do projektu Narodowego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej, którego konsultacje społeczne trwały do połowy września.

– Istotą działań zaproponowanych w Programie jest to, żeby one były opłacalne z gospodarczego punktu widzenia (…) My traktujemy, że transformacja niskoemisyjna nie jest złem, ale może być szansą rozwojową dla gospodarki i tak ten dokument jest sformułowany – wyjaśnia Zbigniew Kamieński. Tworząc projekt Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, resort gospodarki zidentyfikował blisko 400 obszarów, w których należy podjąć działania na rzecz transformacji niskoemisyjnej. Główne dziedziny, w których potrzebne są zmiany to: energetyka, efektywność energetyczna, transport, gospodarka odpadami, lepsze wykorzystanie surowców, ale także świadomość społeczna.

Zapraszamy do zapoznania sie z wywiadem!


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej