więcej


Zielona gospodarka

Kujawsko-pomorskie: Polenergia z koncesjami dla dwóch farm wiatrowych (18110)

2015-01-19

Drukuj
galeria

Pomiary hałasu na farmie wiatrowej w okolicach Wolina, fot. Marek Józefiak

Urząd Regulacji Energetyki przyznał koncesję na wytwarzanie i sprzedaż energii elektrycznej należącej do Grupy Polenergia farmie wiatrowej Gawłowice o mocy 41,4 MW. Farma znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Koncesję otrzymała też farma wiatrowa Rajgród w województwie podlaskim o mocy 25,3 MW.

Grupa Polenergia, zarządzająca złożoną z 18 turbin farmą wiatrową Gawłowice, otrzymała w połowie grudnia 2014 roku koncesję URE na wytwarzanie energii elektrycznej. Pod koniec października koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej otrzymała także, wybudowana również w rekordowym tempie zaledwie 11 miesięcy, Farma Wiatrowa Rajgród o łącznej mocy zainstalowanej 25,3 MW.

Turbiny dla obu farm (18 dla FW Gawłowice i 11 dla FW Rajgród) wyprodukowane zostały przez firmę Siemens.

Jak informuje Polenergia, obie farmy wiatrowe – o łącznej mocy 66,7 MW – pozwolą zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne ponad 95 tys. gospodarstw domowych w Polsce, ograniczając jednocześnie roczną emisję dwutlenku węgla nawet o 160 tys. ton.

Obecnie Polenergia jest w trakcie realizacji farmy wiatrowej Skurpie w województwie warmińsko-mazurskim o mocy 44 MW. Jej uruchomienie planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

W wiatrowym portfolio Polenergii są już lądowe farmy wiatrowe Łukaszów o mocy 34 MW, Modlikowice o mocy 24 MW i Puck o mocy 22 MW.

Źródło: reo.pl
www.reo.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej